Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na pátém ročníku charitativního festivalu Houpačka vystoupí komici ze show Na stojáka

středa, 16. srpna 2017, 08:33

Stand-up comedy show Na stojáka, kapela Dirty Blondes, taneční vystoupení party s názvem Budside nebo představení bikerů Ridewheel. Nejen tohle, ale i spousta dalších kulturních a sportovních ukázek čeká na návštěvníky charitativního a multižánrového festivalu Houpačka. Koná se už 19. srpna na fotbalovém hřišti ve Velešíně a jeho součástí je i benefiční běh. Celkový výtěžek poputuje na podporu čtyř vážně nemocných dětí a jejich rodin.

Kromě zmíněných vystoupení je bohatý program festivalu připraven na hřišti již od 13 hodin. Pro děti nachystají pořadatelé výtvarnou dílnu, balónkový ráj, malování na obličej nebo miniškoličku práskání bičem. Chybět nebudou ani zábavné atrakce jako jsou bumperball, bungee running, bungee trampolína, nafukovací lezecká stěna, skluzavka, lukostřelba či stánek E.ON s rodinným fotbálkem, koloběžkami nebo segwayi.

Kdo bude chtít udělat i něco pro své zdraví, může se ve 14 hodin přihlásit do benefičního běhu dlouhého 1,5 kilometru. Startovné činí 100 korun a zároveň slouží jako vstupenka na festival. Mírně obtížný terén se dá absolvovat jakýmkoliv bezmotorovým způsobem – chůzí, během, na kole, s kočárkem nebo i trakařem. Ostatní vyjde lístek na festival na 150 korun. 

V letošním roce podpoří festival výtěžkem čtyři konkrétní děti a jejich rodiny – Libora Svobodu ze šesté třídy základní školy, který trpí chronickou intestinální pseudoobstrukcí a rád by se více věnoval anglickému jazyku, třeťáka Ondřeje Vrbu, jenž má klasickou galaktosemii a chtěl by speciální vzdělávací pomůcky a pomůcky ke zlepšení jemné motoriky, budoucího prvňáka Vojtu Žáka, který trpí vzácnou poruchou vstřebávání lipidů a rád by navštěvoval logopedický kroužek a Viktora Bártu, budoucího předškoláka, jenž má mitochondriální encefalokardiomyopatii a chtěl by mixér na přípravu stravy do sondy. 

Loni, kdy se ještě Houpačka uskutečnila na statku U Hamerníků, se vybralo 87 917 korun. Peníze byly předány mamince zesnulé Adélky. Výtěžek byl použit na úhradu drahé léčby, kompenzačních pomůcek a dalších nezbytných výdajů spojených s neutěšeným zdravotním stavem dívky. Organizátoři doufají, že se letošní ročník znovu ponese v radostném duchu, bude návštěvníky bavit a především pomůže dobré věci. 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokůmFiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Dnes, 16:26Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním...

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o