Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na slavnostech Emy Destinnové zahraje pražský orchestr FOK i harfistka Englichová

úterý, 22. srpna 2017, 15:08

Deset koncertů přinesou Hudební slavnosti Emy Destinnové, které začnou 28. srpna ve Zlaté Koruně na Českokrumlovsku. Většina vystoupení se odehraje v Českých Budějovicích, akci zakončí 14. září galakoncert k poctě Emě Destinnové.

Festival otevře varhanní koncert ve zlatokorunském klášterním kostele, kde se představí Jaroslav Tůma. Na varhany Abrahama Starcka z roku 1699 přednese skladby Adama Václava Michny i své vlastní.

Jsou to nejpamátnější historické varhany v jižních Čechách a také v nejlepším stavu,“ řekl ředitel slavností Antonín Kazil. Na slavnostech vystoupí dále Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, harfistky Kateřina Englichová a Ivana Dohnalová, hobojista Vilém Veverka, Český filharmonický sbor Brno, klavírista Martin Kasík, Graffovo kvarteto, Panochovo kvarteto hrající 49. sezonu i Petr Dostál-Berg hrající na dechové nástroje šofar a tromba soprana.

Zajímavé je, že cellisté obou kvartet pocházejí z Českých Budějovic," řekl Kazil. Na koncertu k poctě Emě Destinnové se představí izraelská sopranistka Netta Orová a Filharmonie Brno vedená Leošem Svárovským, zazní díla Čajkovského, Strausse, Rossiniho i Mendelssohna-Bartholdyho. Kromě Českých Budějovic a Zlaté Koruny se jeden koncert uskuteční na zámku v Borovanech. Festival spolupracuje s Brucknerfestem v rakouském Linci. Jeho letošní 53. ročník obsáhne od 16. září do 13. října přes 35 koncertů. "Bude to začátek práce nového šéfdirigenta Markuse Poschnera, je skvělý, bude v tomto roce dirigovat nejvýznamnější díla Brucknerova a Mahlerova. Začíná také nový Brucknerův cyklus," řekl ředitel Brucknerova domu Hans-Joachim Frey.

Na Brucknerfestu letos zahrají například Mnichovští filharmonici; v kostele, kde je skladatel Anton Bruckner pohřben, uvedou a natočí jeho stěžejní díla. Přijedou i Philharmonic Ensemble z Vídně, americký Cleveland Orchestra, filharmonie z Vratislavi, program slibuje i jazzovou noc. „Spolupráce s Brucknerfestem přináší ovoce. V roce 2018 bude (na slavnostech Destinnové) mimořádný koncert, na kterém zahraje Bruckner Orchester z Lince třetí Brucknerovu symfonii," řekl Kazil. Koncert se uskuteční 27. září 2018 v pavilonu T na českobudějovickém výstavišti.

Foto By D. Kneřová (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons | Zdroj ČTK

Štítky slavnosti, koncert, Ema Destinnová, Brucknerfest

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o