Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Budějce se na skok vrátí do středověku

středa, 30. srpna 2017, 17:30

Konec prázdnin v Budějcích bude patřit šlechetným rytířům, spanilým dámám, urozeným dvořanům a především králi železnému a zlatému Přemyslu Otakarovi II. Právě jemu originální historická interaktivní slavnost vzdá hold. 

Slavnost Železné a zlaté České Budějovice, která se uskuteční v pátek 1. a v sobotu 2. září, chce připomenout období středověku. Akce nabídne návštěvníkům například dobové tržiště nebo práci řemeslníků, odvahu, čest a bojové umění předvedou rytíři v soubojích,při nichž rozlámou desítky dřevců pro srdce přítomných dívek a panen.

Duch středověku vstoupí do ulic pod Černou věží už v pátek 1. září. Od půl sedmé večer se Piaristické náměstí promění v dobové tržiště. Své stánky zde rozbije několik desítek řemeslníků. Potkat bude možné biřice, žebráky, kurtizány, tambora anebo ikonické postavy středověku jako jsou kat a mnich. K vidění bude na 120 lidí v dobových kostýmech. A co by to bylo za trh, kdyby nedorazili komedianti.

Sobotní program slavností je nabitý k prasknutí. Brány tržiště budou otevřeny od deseti dopoledne do deseti večer. A až návštěvníky omrzí radovánky prostého lidu, mohou se zastavit pro trochu poučení na Zátkově nábřeží. Tři desítky herců zde připomenou známé osobnosti z historie Budějc. 

„Proud staletí návštěvníky donese až na Sokolský ostrov, kde se odehraje ta nejdůležitější část slavností," říká mluvčí slavností David Kovařík. Přemyslovci se nepohodli s Rožmberky, jejich spor má rozhodnout turnaj a vítěze přijede ocenit sám Přemysl Otakar II. Vyhraje ten, kdo prokáže více rytířské ctnosti v disciplínách jako například lukostřelba z koně, přeskakování hořících překážek, srážení jezdců dřevcem a souboj na koni. Do divadelního představení budou zapojeni také diváci. A ti, kterým by nestačilo udatné rytíře pouze povzbuzovat, si po turnaji mohou sami navléct brnění a pustit se do soutěžního klání. Výzva bude platit i pro týmy. A v sázce je putovní meč.

Vyvrcholením sobotního programu Železné a zlaté České Budějovice bude ohňová show. Před zraky návštěvníků ožijí tančící plameny v roztodivných choreografiích.

Akci pořádá město České Budějovice ve spolupráci se Sdružením Housova mlýna a podporou agentury A.R.G.O.

Soutěž o dárkový voucher a středověký silvestr v Housově mlýně 

Autoři slavností věnovali atraktivní ceny do soutěže s Budějckou Drbnou. Jeden z čtenářů vyhraje dárkový voucher do Housova mlýna v Táboře, zdarma nocleh pro celou rodinu, vstupné do filmové zbrojnice, vstupné do Ateliéru táborského kata a focení v kostýmu. Druhou výhrou je středověký silvestr na Housově mlýně s neomezeným hodokvasem.

K účasti o tyto dvě velice zajímavé ceny stačí prostřednictvím formuláře do pátku 1. září do 10. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Soutěž skončila  

Město České Budějovice nechal založit král Přemysl Otakar II. Správně byla odpověď C.

Středověký silvestr na Housově mlýně s neomezeným hodokvasem vyhrál Miloš Pitra.

Dárkový voucher do Housova mlýna v Táboře, zdarma nocleh pro celou rodinu, vstupné do filmové zbrojnice, vstupné do Ateliéru táborského kata a focení v kostýmu vyhrála Jindra Hamšíková.

Blahopřejeme! 

Napsal Yvetta Chmelová | Foto zelezneazlate.cz

Štítky slavnost, Železné a zlaté, středověk, trh

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o