Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Plaveckou sezonu v Třeboni uzavřou dva koncerty a slavnost retroplavek

středa, 6. září 2017, 17:46

Třídenní akce Zavírání plavecké sezony, kterou se Třeboň rozloučí s létem, se odehraje druhý zářijový víkend na třech místech u rybníka Svět. Pátý ročník oblíbené slavnosti spojuje hudbu a zábavu. Začne koncerty a skončí setkáním příznivců pruhovaných plavek.

Program zahájí Prague Cello Quartet, čtyři mladí violoncellisté, kteří ve Schwarzenberské hrobce představí v pátek 8. září od 19 hodin výběr toho nejlepšího z klasické hudby i melodie známé z filmů, vše s humorem a originálními nápady.

 

Už v Třeboni před časem hráli při Noci kostelů a měli velký úspěch – jsou to skvělí muzikanti a navíc dokážou hrát vážnou hudbu tak, aby se diváci i pobavili a potěšili nejen sluch, ale i zrak,“ říká violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Pavel Barnáš. V sobotu vystoupí na pódiu na městské pláži u rybníka Svět Patrola Šlapeto. Publikum pobaví autentickou interpretací hospodských písní z minulého století.

V neděli vyvrcholí třídenní program veselou Slavností pruhovaných plavek. Ta začne ve 14 hodin na městské pláži rybníka Svět. Zahraje skupina Pánská šatna a členové Spolku přátel pruhovaných plavek předvedou svá úctyhodná těla oděná do koupacích retromodelů. Celá přehlídka bude doplněná sčítáním kilogramů celého spolku.

Ke Spolku přátel pruhovaných plavek se mohou přidat zájemci i na místě, buďto již rovnou v tomto oblečení přijdou, anebo si úbor koupí na pláži. Nostalgickou atmosféru Rozmarného léta navodí od 18 hodin setkání na pláži Ostende s muzikou v podání Los Alimentos.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ

Štítky zavírání sezony, hudba, koncert, přehlídka, retroplavky

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o