Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Bachův varhanní podzim zavítá i do Budějc

čtvrtek, 7. září 2017, 14:22

Bravurní večer slibuje Bachův varhanní podzim, který nabídne dramatický program a virtuózní soubor také v katedrále svatého Mikuláše v Českých Budějovicích. Společný koncert tří výrazných osobností české scény se uskuteční v pondělí 11. září od 19:00 hodin.

„Barokní dialogy“ jsou tématem letošního, už osmého ročníku festivalu Bachův varhanní podzim. Hudební dialog mezi Georgem Friedrichem Händelem a Johannem Sebastianem Bachem se projeví také v programu budějovického koncertu. Tyto dva obří talenty se utkají na společném koncertě tří výrazných osobností české scény historicky poučené interpretace: barytonisty Romana Hozy, cembalistky Barbary Marie Willi a violoncellistky Anežky Kavalírové.


Anežka Kavalírová.

„Uslyšíme, jak barokní muž svádí ženu nebo jak si barokní člověk představoval africký prales,“ láká posluchače Barbara Willi, profesorka katedry varhanní a historické interpretace Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Naráží tím na Händelovu kompozici Nell’africane selve, tedy africké pralesy, která je považována za snad nejodvážnější a nejexotičtější Händelovu kantátu.

Kantáta je v sólovém hlasu psána s neuvěřitelným rozsahem skoro tří oktáv a tento úctyhodný vokální rozsah požaduje skladatel již v úvodním recitativu, v němž se samozřejmě nejvíc mluví o tom, že se nacházíme v džungli. V džungli jsou slyšet zvuky bestií, šišlání hadů a výkřiky divokých ptáků – mrchožravců. „Mezi šelmami pak projdou matematicky vypočítané tóny Johanna Sebastiana Bacha,“ ilustruje profesorka další skladby programu, Preludium ze Suity C dur pro sólové violoncello od Johanna Sebastiana Bacha a další.


Barbara Marie Willi.

V českobudějovické katedrále svatého Mikuláše zazní také Kantáta Lucifero raně barokního skladatele Maurizia Cazzatiho, která líčí souboj dobrých a zlých andělských armád pod vedením archandělů Lucifera a Michaela. Dramatický program Bachova varhanního podzimu a virtuózní soubor prostě slibují bravurní večer.

Základní vstupné činí 190 korun, zlevněné 150 korun. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji, ale budou také mání na místě před koncertem. Místa nejsou číslována.


Roman Hoza.

 

Tisková zpráva

Štítky Bach, podzim, koncert, katedrála

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o