Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány se vrátil na jih Čech

čtvrtek, 14. září 2017, 15:14

Čtyřdenní program festivalu Voda Moře Oceány nabídne návštěvníkům široké spektrum filmů, přednášek, besed a doprovodných akcí. Jižní Čechy se tak mohou těšit například na film Vltava - Staronová cesta, natočený Miroslavem Hrdým, nebo Rybí příběh autorky Hany Šťastné.

Prezident festivalu Steve Lichtag spolu s ředitelem Jindřichem Soukalem už dnes, ve čtvrtek 14. září, představili soutěžní filmy, jejichž projekce bude po celé tři dny probíhat v kině Panorama a v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Kromě zahraniční filmové produkce jsou na čtrnáctém ročníku zastoupeny i zajímavé české náměty. Za zmínku stojí například film Vltava - Staronová cesta, natočený Miroslavem Hrdým, nebo Rybí příběh autorky Hany Šťastné.

Jihočeské patrioty jistě zaujme část, věnovaná jihočeskému vorařství, konkrétně projekce historických fotografií, komentovaná Václavem Kinským. Ta proběhne dnes, 14. září, od 17:30 v Zámečku Ohrada, kde se také bude o den později od deseti hodin dopoledne konat přednáška na téma Voraři.

K tradičním vrcholům festivalu budou patřit setkání a besedy s hosty Cristinou Zenato, potápěčkou a filmařkou, zvanou také Shark Lady, fotografkou Lucií Drhlíkovou a fotografem a cestovatelem Jindřichem Böhmem, geologem Václavem Cílkem a také nejslavnějším českým mořeplavcem Richardem Konkolskim, který představí novou knihu Příběhy mořeplavců.

Chybět v programu festivalu nebude ani koncert pod širým nebem. Na hlubockém náměstí v pátek večer zazpívá Lenka Dusilová.Festivalové dění pak vygraduje sobotním Ceremoniačním večerem, na kterém odborná porota vyhlásí výsledky soutěže filmových snímků. Projekce vítězných filmů se bude konat v neděli odpoledne v kině Panorama Hluboká nad Vltavou.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ

Štítky Mezinárodní filmový festival, filmy, Voda, moře, oceány

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o