Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány zaplavil Hlubokou filmy i besedami.

neděle, 17. září 2017, 18:00

Voda.Samá voda. Mořská i říční. A také žraloci, běluhy, freediveři, lodě, cestovatelé, filmaři. To všechno přinesl Mezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány v Hluboké nad Vltavou.

Diváci mohli vidět projekce soutěžních snímků Apokalypsa korálů,  Lodě a doprava na Filipínách, Zoubky – záchrana žraloků na Bali, Přežijí lední medvědi? a další. Sled filmů byl doplněn přednáškami cestovatele a fotografa Jindřicha Böhma na téma Waorani - mizející svět amazonských domorodců, mořeplavce Daniela Hagena na téma Holandsko na lodi a geologa Václava Cílka, jehož téma Krajina a voda se těší velkému zájmu veřejnosti.

Koho nezaujal první výběr filmů, mohl vyrazit do Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou. Tam diváci shlédli poměrně široké spektrum námětů - Poslední ruský parník Dostojevskij, Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 1. a 2. díl, Nebezpečný odpad na cestě! nebo poeticko-humorný snímek Rybí příběh, který byl natočen v umělém jezírku v Hluboké nad Vltavou. Zajímavý je také další český snímek Deset tisíc mil od Hříměždic, představující historii československého sportovního potápění. Autor filmu, Vlastimil Urban, se divákům představil i dalším snímkem - Freediving v Mexiku.

Letos mají náměty poměrně široký záběr. Už jsem vyslechl názory, že některé filmy málo zdůrazňují nutnost ochrany a záchrany moří nebo vody jako takové. S tím ale až tak nesouhlasím. I snímek, který není úplně prvoplánově "záchranářský", má stejně velkou hodnotu. Už jen tím, že svými záběry představuje prostředí, které se může působením negativních vlivů velmi brzy změnit. A mimochodem, kromě těch trochu "uvolněnějších” filmů, máme i skutečné enviromentální "pecky", za všechny budu jmenovat film Je s námi konec?, dokument režiséra Fishera Stevense, ve kterém je hlavní postavou Leonardo DiCaprio, který odkrývá závažná svědectví o problematice klimatických změn a pokouší se najít řešení nápravy,“ dodal k festivalu ředitel Jindřich Soukal.

Jindřich BöhmMezinárodní filmový festival Voda Moře Oceány zaplavil Hlubokou filmy i besedami.Daniel Hagen.Steve Lichtag a Václav CílekDiváci na festivalu

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o