Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

KULTURNÍ TIPY: Na Pardál festu zahraje Tlustá Berta, Debill Heads, Rybičky 48, Arakain nebo Dymytry

čtvrtek, 21. září 2017, 17:14

Kromě největšího rockového mejdanu na jihu Čech Pardál festu se můžete těšit na dětský Pohádkoland, Blamage nebo trojkoncert All the Secrets Inside, Be Under Arms a Depression Island.

Pátek 22. září

České Budějovice

Pohádkoland – Medvídek Mioli – DK Metropol – 17:00
Malý nezbeda medvídek Mioli vás seznámí ve své nové show se svými kamarády. Zazpívají a zatancují vám své hity a ve svém příběhu vám popovídají své touhy a možná i nějaké šibalství. Medvídek Mioli se totiž rozhodl stát superstar! Podaří se mu to? To se dozvíte v představení plném zábavy a písniček.

Kolotoč příběhů – Studiová scéna Na Půdě – 17:00
Vypravěčský festival. Legendy, mýty, pohádky a jiná vyprávění pro děti i dospělé / Tajana Gašparovič Mančalová, Bára Schneiderová, Martin Hak; Přemysl Rut a Markéta Potužáková: Příběhy v písně uvedené; Jan Nepomuk Piskač a Martin Dobíšek alias reBRELové; STORY JAM.

Zavolejte Jeevese – Jihočeské divadlo – 19:00
Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl.

Večery S – Honza Janda, X-tet, Nahy&Bagr – Divadlo U Kapličky – 19:00
Druhý semestr hudební série Večery s koncerty v Divadle U Kapličky. Honza Janda o sobě říká: "Jsem písničkář, pouliční zpěvák a kytarista s mini-tamburínou a třetím rokem student hry na klasickou kytaru na konzervatoři v Českých Budějovicích. X-tet oslavil na sklonku loňského roku své 10. narozeniny, ke kterým vydal své druhé CD Šepotání. Tuto vokální skupinu tvoří čtyři tety a jeden strejda. Nahy&Bagr je parta kamarádů, které spojuje láska k Novohradským horám a muzice.

80. léta – Restaurace Prorockbar – 19:00
Večer ve stylu 80. let s kapelou 100-KA. 

All the Secrets Inside, Be Under Arms (Rus), Depression Island – mcFabrika – 19:30
Pánové All The Secrets Inside jsou po delší odmlce zpět. S novými členy v sestavě (bicí a zpěv) a se stejnou chutí hrát jako dřív. Ruští zástupci moderního metalu Be Under Arms jsou na evropském tour. Těšte se na propojení tvrdého groove metalu s mužským i ženským vokálem v čele. Tohle bude těžkotonážní jízda. Nová jihočeská krev na poli moderního deathcore Depression Island odstartuje celý večírek ve velkém stylu.

Koncert frontmana skupiny Traband Jardy Svobody – Horká vana – 20:00
Sólový koncert Jardy Svobody v Českých Budějovicích.

Discodaddy, Im Cyber – K2 – 21:00
Na další díl Discodadddy přijala pozvání legenda z řad ženského dýdžejingu Im Cyber. Im Cyber byla jednou prvních ženských DJ a pomáhala tak vyšlapat cestu všem dalším slečnám. Hraje od roku 1998 a jejím hlavním stylem byl po většinu let drum´n´bass. V poslední době však její srdce bije spíše v house tempu.

Smack + Tchagun live + Joshua live – Komiks klub – 21:00
Smack live, Tchagun live, Joshua live + DJs: nrmn, Dirty Boy, Brock.

Sobota 23. září

České Budějovice

Pardál fest 2017 – Výstaviště České Budějovice – Pavilon T – 13:00
Pardál fest je největších rockovou akcí v kraji. Pozvali jsme populární kapely z Čech a Slovenska, dobře známé z rádií a festivalů. Na scéně se postupně představí The Snuff, Zoči Voči, Trautenberk, Tlustá Berta, Debill Heads, Rybičky 48, Arakain nebo Dymytry.

BBQ: Beatz.cz – Café Hostel – 18:00
Zimní verze oblíbených grilovaček Barbecue/BBQ. Přesuneme se dovnitř a zatopíme v krbu. A místo úterků to budou soboty. Program: Beat.cz DJs, Hanzall, Mad.doc.

Úča musí pryč – Jihočeské divadlo – 19:00
„My, rodiče žáků 5.B, již nemáme důvěru ve Vaše pedagogické schopnosti!“ Takhle začíná boj rodičů s třídní učitelkou. Jenže na čí straně je pravda? Je učitelka opravdu neschopná a brání talentovaným dětem v postupu na víceletá gymnázia, nebo rodiče, kteří sami nevědí, co se sebou, přestávají zvládat své děti?

Žena v trysku století – Divadlo U Kapličky – 19:00
Studentský divadelní soubor Šramot uvádí komedii Zdeňka Podskalského Žena v trysku století. Dokážeme vám, že na první pohled křehká a nesmělá žena je často mnohem silnější než její svaly obalený mužský protějšek.

Blamage unplugged – Zlatá hvězda – 20:00
Koncertní sezónu odstartuje budějovická thrashmetalová kapela Blamage.

Ragga Fucking Jungle vol.22 / NTO / JahArmy and Ušis / Badtekk – Komiks klub – 21:00
Zahrají N.T.O. (Jah Army), Ušis (BTK Jungle Rider), Ladia Rasta (Ragga F. Jungle) a Fikes – nejen hraní, ale i scratch.

Pondělí 25. září

České Budějovice

Don Juan – Jihočeské divadlo – 19:00
Nejslavnější svůdce všech dob věří jen tomu, že dvě a dvě jsou čtyři a čtyři a čtyři je osm. A že jediné, co má na tomhle světě smysl, je pít dobré víno a milovat krásné ženy. A možná ještě něco – vysmívat se všem tupcům a pokrytcům.

Napsal(a) Klára Havlínová

Štítky kulturní tipy, divadlo, hudba, koncert

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o