Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Tatiana Vilhemová se v budějckém Metropolu představí v roli Boženy Němcové

čtvrtek, 28. září 2017, 13:20

Neumím jinak než láskou, to je inscenace, která je věnována Boženě Němcové k výročí 150 let od její smrti. V komorním prostředí Malé scény ji ve středu 4. října uvede českobudějovických Metropol. A díky soutěži s Budějckou Drbnou je možné získat vstupenky na představení zdarma.

Božena Němcová. Byla mučednicí lásky. Hořela pro ni..., ale nepotkala ji. Manželka, matka, milenka – všechno všanc, všechno celou bytostí, nic napůl. A velká spisovatelka, která jako Mácha a Havlíček pozdvihla naši literaturu k výšinám. Je uhrančivá tvorbou i životním stylem. Nezkrotitelně svobodná, spanilá duchem i zjevem. A vznešená tragickým údělem svého nedlouhého života.

Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce k výročí 150 let od smrti Boženy Němcové, to je inscenace s názvem Neumím jinak než s láskou.Text i inscenace směřují k vícežánrové koláži jejího života s Josefem Němcem, plného dramat, vzpoury, souznění i poezie.

V inscenaci Neumím jinak než s láskou se v roli Boženy Němcové představí Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka jako Josef Němec a Tomáš Pavelka jako Nebeský, Helcelet, malíř Maloch a jiní.

Soutěž o vstupenky na Neumím jinak než s láskou (4. října - 19:00)

Jeden čtenář Budějcké Drbny může vyhrát dvě vstupenky na inscenaci Neumím jinak než s láskou. Stačí pouze prostřednictvím formuláře do neděle 1. října do 16:00 hodin zodpovědět následující soutěžní otázku a čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

Soutěž skončila

V roli Josefa Němce se v inscenaci Neumím jinak než s láskou představí Aleš Procházka. Správně byla odpověď C. Dvě vstupenky vyhrála Lenka Kohoutová. Gratulujeme!

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o