Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Říjnová nabídka koncertů v Písku - to je šanson, elektronická hudba, klasika, folk i operety

středa, 4. října 2017, 19:46

Centrum kultury města Písek připravilo pro milovníky hudby na nadcházející podzimní dny spoustu skvělých, známých i méně známých, tradičních i zcela nových hudebních projektů.

Své šansony v úterý 10. října nabídne píseckému publiku charismatická Chantal Poullain, která přijede se svou lahodnou francouzštinou do Divadla Fráni Šrámka.

V rámci Mezinárodního filmového festivalu studentských filmů vystoupí v sobotu 14. října vystoupí v kulturním domě hvězda britské elektronické hudby, Dreadzone se svými hosty zpěvačkou Giudi a kapelou Zajíc company. Lístky lze zakoupit samostatně nebo v rámci festivalové vstupenky.

Divadlo Fráni Šrámka v Písku v říjnu nabídne ještě další dva hudební zážitky. Koncert skupiny Nezmaři si jistě nenechají ujít milovníci kvalitního folku ve čtvrtek 26. října.

A v neděli 29. října to pak bude Galavečer operetních melodií a evergreenů. Kdo by si nechtěl poslechnout legendární Líbám ženy vás tak rád z opery Paganini od F. Lehára, Čapí duet z opery Cikánský baron od J. Strausse, písně z Čardášové princezny od E. Kalmána či Löweho My fair lady. Zajděte si užít nedělní večer s tím nejlepším ze světa operetních melodií do Divadla Fráni Šrámka.


Prague Cello Quartett.

Písecká koncertní síň Trojice bude v říjnu patřit hlavně mladým umělcům. Ladná klasika zazní v sobotu 14.října v podání Prague Cello Quartett, což je čtveřice mladých cellistů, přinášejících originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů. Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou.

Osmadvacetiletý Petr Vacek sbírá ocenění za svou hru na akordeon po celém světě. Koncertuje v Čechách i po Evropě, podnikl i cestu po Japonsku, kde odehrál šestnáct koncertů. A ve čtvrtek 19. října ho publikum přivítá v Trojici.

Říjen v Trojici ukončí koncert s názvem Ebenova okna věnovaný hudbě Petra Ebena. Vystoupí Irena Chřibková, známá česká varhanice, ve spolupráci s trumpetistou Jiřím Pelikánem.

Vstupenky na všechny koncerty a další akce zakoupíte na pokladnách Centra kultury města Písku nebo prostřednictvím webu Centrum kultury města Písek.

Tisková zpráva

Štítky Písek, kultura, přehled, hudba

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

čtvrtek, 22. srpna 2019, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o