Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Oldřich Vízner jako Louis de Funès bude bavit v budějckém kulturním domě Slavie

pondělí, 9. října 2017, 13:33

K čemu vylepšovat svět, když to nejlepší bylo dávno vymyšleno a co se všechno může stát, když uvaříte dobrou zelňačku? Skvělá komedie z francouzského venkova se skvělými Oldřichem Víznerem a Otakarem Brouskem mladším v hlavních rolích pobaví publikum v Českých Budějovicích v úterý 31. října v Kulturním domě Slavie. A čtyři z vás dostane Budějcká Drbna na Zelňačku zadarmo.

Zelňačka je název skvělé komedie, v níž se autor poutavým příběhem vrací ke krásám prostého života na panenském venkově, který postupem času mění svůj charakter a trpí díky necitlivému pokroku a honbě po penězích. Děj se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu kdosi potřebuje to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř. 

Autor novely René Fallet za svého života napsal šest básnických sbírek a více než dvě desítky románů. Některé se staly předlohou pro film. Mezi nejznámější patří Fanfán tulipán, Šeříková slavnost, Idiot v Paříži“ a právě i Zelňačka, kterou proslavil film, v něm zářil vynikající Luis de Funès.

Tvůrci do hlavních rolí obsadili skvělého Oldřicha Víznera a Otakara Brouska mladšího. Sází na velké přátelství a souhru mezi těmito výbornými herci. Sekundovat jim bude neméně talentovaný Vojtěch Záveský (Ulice, Vinaři) v roli ufona Oxana. Dále pak zkušený Jan Szymik a mladá Barbora Jánová (Ordinace v růžové zahradě).

Soutěž o vstupenky na komedii Zelňačka (31. října - 19:00)

Dva čtenáři Budějcké Drbny mohou vyhrát po dvou vstupenkách na komedii Zelňačka, která bude k vidění v úterý 31. října od 19:00 hodin v Kulturním domě Slavie v Českých Budějovicích. Stačí pouze prostřednictvím formuláře do pondělí 16. října do 16:00 hodin zodpovědět následující soutěžní otázku a čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Kdo v komedii Zelňačka hraje Ufona Oxana v komedii Zelňačka hraje Vojtěch Záveský. Správně byla odpověď C. Vstupenky vyhráli: Vít Krajíc a Klára Aurová. Blahopřejeme!

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o