Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeská filharmonie připomene krále pop artu Andyho Warhola

středa, 11. října 2017, 16:22

Hudbu Velvet Underground jste už nejspíš slyšeli. Výstavu tvorby Andyho Warhola jste určitě viděli nedávno v Alšově jihočeské galerii. Ale obě najednou? A právě takovou jedinečnou možnost nabízí Jihočeská filharmonie. Vernisáž vybraných ukázek Warholových maleb bude zahájena již hodinu před začátkem koncertu, tedy ve čtvrtek, 12. října od 18:00 hodin ve foyer Jihočeské filharmonie. Koncert pak začíná v sále od 19:00 hodin. Obrazy vybral kurátor Miroslav Houška a výstava potrvá do konce října.

České Budějovice zažijí jedinečný večer věnovaný třicátému výročí úmrtí Andyho Warhola a padesátému výročí vydání desky The Velvet Underground & Nico. Producentem alba, které bylo vyhlášeno rockenrolovou náhrávkou dvacátého století byl právě Andy Warhol.

Hudební produkce písní The Velvet Underground uslyší publikum v provedení Jihočeské filharmonie se zpěvačkou Jitkou Charvátovou a hudební úpravě Mejly Hlavsy a Dušana Vozáryho.

Andy Warhol vytvořil pro první desku The Velvet Underground & Nico naprosto originální obal se sloupávacím banánem a dal tak vzniknout symbolu pop - artu. A práve tento obal LP bude k vidění na výstavě, která se uskuteční v kavárně Fcafé, přímo v sídle Jihočeské filharmonie.

K vidění budou dále portréty Marilyn Monroe (sítotisky z edice Sunday B. Morning), Cambellovy polévky a portréty dalších osobností (granolitografie z edice CMOA), nebo plakát z jediného pražského koncertu The Velvet Underground, vytvořený výtvarníkem Michalem Cihlářem. Celkem bude vystaveno na pětadvacet prací.
 

Tisková zpráva

Štítky Andy Warhol, malba, deska, Jihočeská filharmonie

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o