Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výstava ovoce letos nabídne okolo tří stovek exponátů

středa, 11. října 2017, 19:02

Každoroční výstava ovoce se vrací i letos v říjnu. Osmnáctý ročník se uskuteční od 13. do 17. října a nabídne přes tři sta exponátů ovoce, ochutnávku medu a medoviny, výstavu perníčků nebo různé soutěže. Návštěvníci zvolí Jablko výstavy, Jablko školy a Kolekci výstavy.

Přípravu celé výstavy mají na starost studenti zahradnického oboru Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Rudolfovské ulici, kde se také výstava koná. Studenti kromě výzdoby celého sálu představí a odprezentují i své maturitní práce a projekty. Kulturní program doplní ještě taneční vystoupení.

Výstavy se kromě studentů a zaměstnanců školy každoročně účastní mnoho pěstitelů z Čech a regionální zahrádkářské svazy Českobudějovicka a z širokého okolí. K vidění toho bude opravdu mnoho. Okolo tří set exponátů ovoce, z toho 190 odrůd jablek, patnáct odrůd hrušek, broskve, hroznové víno, ale i další málo známé druhy ovoce a podzimní plodová zelenina.

Návštěvníci budou moct zvolit Jablko výstavy, Jablko školy a Kolekci výstavy. Vyhlášení se uskuteční v pátek odpoledne. Součástí celé akce bude také expozice včelařů, ochutnávka medu, medoviny a víčkovice. Vystavovat se budou i perníčky a historické odrůdy ovoce.

Výstava ovoce je také spojena s Dnem otevřených dveří střední odborné školy, kde si žáci základních škol budou moci prostory vzdělávacího zařízení prohlédnout. Mohou si také sami zasoutěžit, zúčastnit se celé řady dovednostních aktivit, vyzkoušet jízdu zručnosti na motokárách, jízdu moderním traktorem a kombajnem, projet se na koních, ochutnat med. V areálu školy je k tomuto účelu také vystavena velká a malá mechanizace, kombajny, moderní traktory a další zemědělské stroje.

Napsal(a) Ell Plate s využitím TZ

Štítky Výstava ovoce, SOŠ, studenti, zahrádkáři

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o