Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Tradiční Pohádková Třeboň letos nabídne jedenáct představení

čtvrtek, 19. října 2017, 11:15

Pomalu končí období sklizně. Ovšem ještě jedna velká sklizeň se chystá v Třeboni. A bude to sklizeň přímo pohádková. V Třeboni se od 26. října uskuteční divadelní festival pro děti. Těšit se můžete na jedenáct pohádkových představení. především loutkové a činoherní pohádky.

Konec října a více než polovina listopadu v Třeboni bude i letos patřit divadlu. Od čtvrtka 26. října do neděle 19. listopadu bude v tomto jihočeském městečku k vidění celkem jedenáct pohádkových představení. Loutkové i činoherní pohádky jsou určeny především pro předškolní a mladší školní věk, z programu si však rozhodně vybere každý.

Těšit se můžete na pohádky klasické, jako jsou například Perníková chaloupka, Sněhurka, Červená Karkulka, ale i na adaptace známých knížek - Kvak a Žbluňk, Haló, Jácíčku, Momo. Pokud raději objevujete příběhy nové, určitě si nenechte ujít Vodnickou pohádku, Není drak jako drak, Co chce Jepice a nebo na festivalech oceňovanou Norskou pohádku. Pořadatelé nabídnou i adaptaci pohádkového seriálu Zimní příhody včelích medvídků. Tato pohádka plná písniček nebude hraná loutkami, ale činoherně.

Program Pohádkové Třeboně 2017 

 • 26. října od 15:30 – Vodnická pohádka (Divadlo Mrak; loutkové divadlo).
 • 27. října od 11:00 – Norská pohádka (Buchty a loutky; loutkové divadlo).
 • 28. října od 15:30 – Není drak jako drak (Divadélko Kuba; loutkové divadlo).
 • 29. října od 15:30 – Haló, Jácíčku (Divadlo Kejklíř; loutkové divadlo).
 • 4. listopadu od 15:30 – Co chce jepice (Damůza; loutkové divadlo).
 • 5. listopadu od 15:30 – Kvak a Žbluňk (Klaun Bilbo; loutkové divadlo).
 • 11. listopadu od 15:30 – Hluboko v lese (Tate lumi; loutkové divadlo).
 • 12.  listopadu od 15:30 – Zimní příhody včelích medvídků (Krapet; divadlo J. K. Tyla; tato pohádka, adaptace pohádkového seriálu plná písniček, nebude hraná loutkami, ale činoherně).
 • 17. listopadu od 15:30 – Sněhurka (Lokvar; loutkové divadlo).
 • 18. listopadu od 15:30 – Momo (Damůza; loutkové divadlo).
 • 19. listopadu od 15:30 – Červená Karkulka (Spolek loutkového divadla Třeboň; loutkové divadlo). 

Většina představení se odehrává v loutkovém divadle, jedno představení je v Divadle J. K. Tyla  v Třeboni.

Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru v Třeboni na Masarykově náměstí nebo na iTřeboň pohádková, Díky soutěži s Budějickou Drbnou může několik z vás získat vstupenku zdarma. 

Soutěž o vstupenky na Pohádkovou Třeboň (představení dle vlastního výběru)

Tři čtenáři Budějcké Drbny mohou vyhrát po dvou vstupenkách na jedno z jedenácti představení Pohádkové Třeboně (dle vlastního výběru). Stačí pouze prostřednictvím formuláře do pondělí 23. října do 10:00 hodin zodpovědět následující soutěžní otázku a čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.  

Soutěž skončila

V Divadle J. K. Tyla v Třeboni bude k vidění jedno festivalové představení. Správně byla odpověď A.

Po dvou vstupenkách na představení dle vlastního výběru vyhráli: Martin Filip, Radka Šimková a Lucie Šitrová. Blahopřejeme!

 

Kolik představení při pohádkovém festivalu bude k vidění v Divadle J. K. Tyla v Třeboni?

Napsal Yvetta Chmelová | Foto itrebon.cz

Štítky pohádka, Třeboň, divadlo, loutka

Pohádková Třeboň letos nabídne jedenáct představení.Pohádková Třeboň letos nabídne jedenáct představení.Pohádková Třeboň letos nabídne jedenáct představení.Pohádková Třeboň letos nabídne jedenáct představení.Pohádková Třeboň letos nabídne jedenáct představení.

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

pondělí, 19. srpna 2019, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

pondělí, 19. srpna 2019, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

pondělí, 19. srpna 2019, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o