Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Do Budějc se vrací královské Slavnosti železné a zlaté

pondělí, 2. září 2019, 11:56

Do Českých Budějovic se po dvou letech vrací dvoudenní Slavnosti železné a zlaté České Budějovice 2019, jediná královská slavnost v jižních Čechách. V pořadí již třetí slavnosti se uskuteční v pátek a sobotu 6. a 7. září na třech lokalitách centra Českých Budějovic – na Piaristickém náměstí, Zátkově nábřeží a Sokolském ostrově.

Akce začne v pátek večer na Piaristickém náměstí, kde na návštěvníky čeká několik desítek ukázek starých řemesel a dobový doprovodný program. Atmosféru středověké tržnice budou moci návštěvníci zažít i v sobotu, kdy se program rozšíří i na Zátkovo nábřeží a Sokolský ostrov.

Nábřeží bude patřit slavným osobnostem, které výrazně ovlivnily historii, vývoj a věhlas města od gotiky po 20. století. Kolem řeky návštěvníci potkají například purkmistra Ondřeje Puklice ze Vztuh, italského stavitele Vincence Vogarelliho, mincmistra Tobiase Gebharta, továrníka Carla von Hardmutha, advokáta Augusta Zátku, velkoobchodníka Leopolda Hájíčka nebo světoznámou operní pěvkyni Emu Destinnovou.

Nejvýraznější částí slavností je však program na Sokolském ostrově, kde jsou pro návštěvníky připraveny rytířské turnaje s koňmi, soutěžní klání a mnoho stylových historických her pro rodiny s dětmi. Program za slepým ramenem začne ve čtyři hodiny odpoledne příjezdem krále Přemysla Otakara II. s družinou a velkolepý den zakončí ohňová show v půl osmé večer.

Více informací naleznete na facebookovém profilu Železné a zlaté České Budějovice nebo webových stránkách.

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o