Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výročí konce druhé světové války připomene i několik tematických výstav

čtvrtek, 30. dubna 2015, 07:21

Dobové fotografie, dokumenty, vyhlášky a tak dále nabízí výstava s názvem Kapitoly z války 1939 - 1945, která je od začátku tohoto měsíce zpřístupněna v Muzeu středního Pootaví ve Strakonicích. Jak název napovídá, věnuje se 2. světové válce - přibližuje odboj, osvobození či holocaust ve spojení se Strakonickem.

Kromě vážné tématiky, jako je například transport smrti v Katovicích, ukazuje i tehdejší módu. Tato odbočka si dává za cíl alespoň menší odlehčení celé prohlídky.

Muzeum středního Pootaví se letošnímu kulatému výročí nevěnuje jako jediné. V Českém Krumlově se uskuteční rovnou dvě tematické výstavy. Bližší z nich bude slavnostně zahájena 1. května v Regionálním muzeum v rámci akce Kouzelný Krumlov. Název zní Reflexe II. světové války na Českokrumlovsku.

„Autorem výstavy je emeritní ředitel muzea Petr Jelínek. Textová část výstavy vychází z dobových kronikářských zápisů a spolu s množstvím dobových fotografií a trojrozměrných předmětů vytváří mozaiku událostí a lidských osudů, na které bychom neměli zapomínat,“ uvádí Filip Putschögl z oddělení kanceláře starosty.

Druhá výstava s názvem Svět očima Ruth Hálové bude zahájena o týden později - 7. května v českokrumlovské Synagoze. „Ruth Hálová je poslední žijící členkou původní židovské obce v Českém Krumlově a jednou z Wintonových dětí. Její životní příběh je spjatý s Českým Krumlovem a nese v sobě světla i stíny událostí 20. století. Svůj pohled na svět představí prostřednictvím obrazů,“ zmiňuje Filip Putschögl.

Stejný den bude také zahájena výstava s názvem Čs. vojáci na bojištích II. světové války v Muzeu Jindřichohradecka.

Foto: muzeumck.cz

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o