Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dopravní podnik připravil unikátní rockový koncert v depu a den otevřených dveří

neděle, 10. května 2015, 17:00

Jedinečný zážitek v podobě rockové party v autobusovém depu připravil českobudějovický dopravní podnik. Koncert se uskuteční v předvečer letošního Dne otevřených dveří. Jedná se o další příspěvek k letošním oslavám 750 let od založení Českých Budějovic.

Unikátní prostředí autobusového depa a zajímavý hudební program čekají návštěvníky akce s názvem 1st Rock in Depo, kterou pořádá českobudějovický dopravní podnik. Koná se v pátek 22. května od 19 hodin v areálu vozovny Dopravního podniku města České Budějovice v Novohradské ulici.

Na stejném místě se hned následující den bude konat od 10 do 16 hodin Den otevřených dveří s bohatým programem pro celou rodinu.

1st Rock in Depo je historický první rocková party v největší garáži ve městě. Návštěvníci se mohou těšit na bubenickou show v podání Wild Sticks, hudební vystoupení španělsko-české kapely Extraditables, dívčí rockovou kapelu The Apples a českobudějovický Rozkrock.

Celá party se odehraje v netradičním prostředí haly autobusového depa a slibuje nezapomenutelný zážitek. Vstupenky stojí symbolických 75 korun a jsou v předprodeji v kanceláři Dopravního podniku v Mercury Centru, v Turistickém informačním centru na radnici a případně v den konání na místě akce. Kapacita je ale omezena.

Sobotní Den otevřených dveří, který bude následovat hned druhý den po koncertu, nabídne kromě prohlídky vozového parku a zázemí dopravního podniku také spoustu zábavy a zajímavostí pro děti i dospělé. Připraveny jsou nafukovací atrakce pro děti, malování na obličej, jízdy na Segwayi a elektrokoloběžkách, jízdy na šlapacích autech, dále ukázky práce Policie České republiky, hasičů, Městské policie a mnoho dalšího.  Součástí programu bude také bubenická show a workshop.

V rámci Dne otevřených dveří jsou připraveny jízdy historickými autobusy a trolejbusem každých 30 minut z vozovny v Novohradské a z Mariánského náměstí. Od 9:30 do 10:00 bude přehlídka historických autobusů na náměstí Přemysla Otakara II. s následným odjezdem do depa. Zájemci o návštěvu Dne otevřených dveří mohou využít tento netradiční způsob dopravy zdarma. Odpoledne se navíc uskuteční speciální spanilá okružní jízda všech historických autobusů městem. Odjezd
z autobusového depa v Novohradské bude v 15 hodin.

Vstup na Den otevřených dveří i jízdy historickými vozy jsou pro všechny zdarma. V době konání akce bude probíhat rekonstrukce Novohradské ulice. Z toho však nemusí mít návštěvníci obavy. Příjezd k areálu veřejnou dopravou i parkování automobilů u depa bude po domluvě se stavbou umožněno.

Na obě akce zve místopředseda představenstva Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš: „Rád bych pozval všechny zájemce o zajímavé zážitky na rockovou party v depu i na Den otevřených dveří. Naším cílem bylo připravit opravdu bohatý a jedinečný program a připojit se tak další formou k oslavám 750 let města a jsem si jistý, že návštěvníci nebudou zklamaní.“

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochodČesko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

Dnes, 09:13V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o