Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Éru hippies a beatové muziky si připomenete ve Wortnerově domě

pondělí, 11. května 2015, 11:18

Alšova jihočeská galerie připravila pro Jihočechy výstavu, díky které se dostanou do 60. let minulého století. Stovky obalů alb, plakátů, knih a dalších věcí týkajících se jednoho z nejzajímavějších období rockové hudby uvidíte na výstavě s názvem Psychedelia.

Autorem výstavy je sběratel Zdenek Primus, který se proslavil minulým projektem s názvem The Pope Smoked Dope.

Na budějcké expozici se vrátíte do let svého mládí. Zaposloucháte se do hudby, která ovlivnila tehdejší svět. Jimmy Hendrix, The Doors, Frank Zappa a spoustu dalších slavných jmen uvidíte na obalech desek, které jsou poutavě graficky zpracované.

Na výstavě nechybí sekce věnovaná i české rockové scéně. Dobové plakáty, které zvou na akce do pražských klubů, pobaví.

Výstava, kterou nepřekvapivě navštěvuje většina mužského pokolení, je raritou v celé Evropě. Barevné přebaly knih i vinylových desek vás za doprovodu skvělé hudby dostanou do euforie a nebudete chtít výstavu opustit. Možné je i mezi expozicí posedět a zavzpomínat. 

Tvořiví návštěvníci mají prostor se barevně vyjádřit na zdi na dvoře. Domů si můžete odnést stylovou tašku s názvem výstavy, který vznikl odvozeninou žánru psychedelic music, který se pokoušel napodobit změnu mysli po požití drog, či katolog s první odbornou studií na téma psychedelie a Československo.

Galerie také pořádá komentované prohlídky přímo s autorem. Nejbližší můžete absolvovat ve čtvrtek 14. května v 17 hodin. 
Každý čtvrtek je také možnost od 19 hodin zhlédnout projekci filmů. Čtrnáctého května se bude pouštět Perný den od Richarda Lestera.

Výstava bude v Budějcích ke zhlédnutí až do 28. června.

Psychedelia

Psychedelia

pondělí, 11. května 2015, 11:09

PsychedeliaPsychedeliaPsychedeliaPsychedelia

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o