Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Temelínské čarování láká dětské kouzelníky

čtvrtek, 14. května 2015, 12:02

V duchu čar a kouzel se ponese sobotní odpoledne u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Děti od dvou do patnácti let se mohou těšit na volbu o nejkrásnější kouzelnickou masku, malování na obličej a řadu soutěží s kouzelnickou tématikou. Na tři a půlhodinový program, který začíná v 15 hodin, je vstup zdarma.

Celkem sedm soutěží připravili organizátoři pro návštěvníky druhého ročníku Temelínského čarování. Děti budou například chodit po laně, odpovídat na čarodějnické otázky nebo hledat ztracené klíče. „Každý, kdo absolvuje všechny disciplíny, dostane čarodějnický glejt. Navíc děti, které přijdou v maskách, se budou moci zúčastnit soutěže o nejhezčí čarodějnici a čaroděje,“ představuje program zábavného odpoledne Jana Gribbinová, vedoucí Infocentra JE Temelín.

Soutěže budou doplňovat vystoupení dětských uměleckých souborů z okolí elektrárny. Celý program zahájí mažoretky z DDM Týn nad Vltavou, své umění poté předvedou i taneční soubory z centra Poškolák z Hluboké.

Během celého odpoledne si budou moci návštěvníci opéci i buřtíka. „Každý si ho může přinést sám, případně si zakoupit přímo na místě klasický špekáček. Je to tedy o chuti každého účastníka,“ doplňuje Gribbinová. Na táborák budou dohlížet místní hasiči a přitom návštěvníkům představí část své techniky.

Od půl šesté pak odpolední program ukončí hodinová dětská diskotéka. Loni při premiéře Temelínského čarování přišlo k Temelínu šest stovek lidí.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o