Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Temelínské čarování láká dětské kouzelníky

čtvrtek, 14. května 2015, 12:02

V duchu čar a kouzel se ponese sobotní odpoledne u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Děti od dvou do patnácti let se mohou těšit na volbu o nejkrásnější kouzelnickou masku, malování na obličej a řadu soutěží s kouzelnickou tématikou. Na tři a půlhodinový program, který začíná v 15 hodin, je vstup zdarma.

Celkem sedm soutěží připravili organizátoři pro návštěvníky druhého ročníku Temelínského čarování. Děti budou například chodit po laně, odpovídat na čarodějnické otázky nebo hledat ztracené klíče. „Každý, kdo absolvuje všechny disciplíny, dostane čarodějnický glejt. Navíc děti, které přijdou v maskách, se budou moci zúčastnit soutěže o nejhezčí čarodějnici a čaroděje,“ představuje program zábavného odpoledne Jana Gribbinová, vedoucí Infocentra JE Temelín.

Soutěže budou doplňovat vystoupení dětských uměleckých souborů z okolí elektrárny. Celý program zahájí mažoretky z DDM Týn nad Vltavou, své umění poté předvedou i taneční soubory z centra Poškolák z Hluboké.

Během celého odpoledne si budou moci návštěvníci opéci i buřtíka. „Každý si ho může přinést sám, případně si zakoupit přímo na místě klasický špekáček. Je to tedy o chuti každého účastníka,“ doplňuje Gribbinová. Na táborák budou dohlížet místní hasiči a přitom návštěvníkům představí část své techniky.

Od půl šesté pak odpolední program ukončí hodinová dětská diskotéka. Loni při premiéře Temelínského čarování přišlo k Temelínu šest stovek lidí.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o