Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Centrum Budějc ožilo na maximum. Ulicemi prošel dlouhý majálesový průvod

pátek, 29. května 2015, 18:33

„Konec světa,“ komentovala jedna postarší paní seřazování účastníků průvodu Budějovického Majálesu, který městem prošel po poledni. Faktem je, že i takový pocit mohla tato akce vyvolat. Mlácení do bubnů, sborové skandování, pískání na píšťalky... Byl to rachot!

Už po jedenácté hodině bylo evidentní, že ve městě dojde k něčemu většímu. Po ulicích se potulovaly prapodivné skupinky mladých lidí - kluci v ženských šatech, klauni, trpaslíci, smrťáci... Všichni měli stejný cíl - Háječek.

Právě odtud průvod ve 12 hodin vyrazil. A byla to náramná podívaná. Ze studentů čišela radost a nadšení, jedinečnou procházku městem si hodlali užít naplno. Na mnoha místech je burcovali jejich přátelé, mnohdy i rodiče, ale také úplně cizí lidé, kteří byli překvapení, co se to děje.

Jak byl průvod dlouhý? Jen pro představu - v okamžiku, kdy k Biskupskému gymnáziu dorazil jeho začátek, byl ještě u Háječku vidět jeho konec.

I po takřka týdnu plném akcí jsou studenti evidentně plni energie. Dneska ji budou jednoznačně potřebovat - na Sokolském ostrově a následně v Gerbeře totiž zahraje mnoho rozmanitých kapel a muzikantů. Počítá se, že právě tato hudební tečka bude pomyslným vrcholem letošního majálesu.

Pohodová atmosféra na Sokolském ostrově byla v týdnu až nakažlivá

Středeční chladné počasí bylo možná pro účastníky Budějovického Majálesu zklamáním, chuť si však všichni bezesporu spravili o den později. Čtvrteční odpoledne bylo na Sokolském ostrově takřka idylické a rozdíl mezi oběma dny byl markantní již na první pohled.

Lidé lenošili na dekách v trávě, házeli si s talířem, hráli fotbálek v nafukovacích koulích, s dětmi dováděli na dětském hřišti či si užívali oficiální program. Uvolněná atmosféra byla nakažlivá a není divu, že se nechali strhnout i mnozí kolemjdoucí, kteří za sebou měli náročný den v práci. Sednout si a pozorovat pohodu, která na ostrově panovala, bylo uvolňující.

„Zašel jsem si na zmrzlinu, ale když jsem viděl, jak to tady žije, řekl jsem si, že tady chvíli zůstanu. Hned se cítím o kus mladší,“ usmál se jeden z návštěvníků. „Už jen fotbal v těch obřích koulích za to stojí. Dobrá sranda!“

Takzvaný Bumberball skutečně pozornost přitahoval asi nejvíce. Hráči si byli vědomi, že jsou pod dohledem, a tak do sebe šli naplno. Evropský fotbal? Spíše ten americký! Sportovci byli každou chvíli na zemi, kutáleli se, nohama mlátili ve vzduchu. Není divu, že mnozí diváci takřka brečeli smíchy.

Čtvrteční den byl ale také hodně zaměřen na malé děti. Hrály různé hry, fotbal v uzavřeném prostoru či si užívaly divadlo.

Předposlední majálesový den na Sokolském ostrově byl zkrátka totálně pohodový a mohou za to hlavně samotní návštěvníci, kteří doma nezapomněli dobrou náladu.

Průvod Budějovického Majálesu 2015. Foto: Dominik Svoboda

Průvod Budějovického Majálesu 2015

pátek, 29. května 2015, 17:46

Průvod Budějovického Majálesu 2015Průvod Budějovického Majálesu 2015Průvod Budějovického Majálesu 2015Průvod Budějovického Majálesu 2015

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o