Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na jedno přišlo do Borovan přes dvanáct stovek lidí

pondělí, 1. června 2015, 15:43

Jednu dvanáctku, desítku, patnáctku, tmavé, světlé, řezané, se sladovou limonádou, prosím. Děkuji. Jedenáct pivovarů z českých luhů a hájů dorazilo v sobotu do Borovan, kde se pořádal druhý ročník Slavností českých minipivovarů „Na jedno“.

Organizátoři slavností, Národní salon malých českých pivovarů, vymysleli celodenní zábavu nejenom pro dospělé, ale i pro děti. Připraveno bylo Divadélko Máma a Táta s Vodnickou pohádkou, či módní přehlídka. Jedenáct minipivovarů z celé republiky doplňovaly i farmářské stánky s různými pochutinami, dobrými nejen k pivu. „Snažíme se podpořit především regionální a malé pivovary České republiky, ale prostor pro prodej dáváme i výrobcům domácích dobrot či drobným řemeslníkům,“ sdělila Budějcké Drbně jedna z organizátorek Pavla Svobodová.

Program byl i hudebně bohatý. Na podiu v areálu zámecké zahrady se vystřídaly kapely zvučných jmen jako Švihadlo nebo DiscoBalls, které rozřádily návštěvníky slavností. „Jsme rádi, že se slavnosti těší takové oblibě. Přišlo přes 1200 lidí. Rozhodně ale nechceme, aby se nám akce do budoucna rozrostla tak jako Borůvkobraní. Počet pivovarů budeme vždy omezovat, takže přijedou ti, kteří budou nejrychlejší. Jestliže bude z řad minipivovarů zájem, uspořádáme raději další slavnosti v jiném městě. V plánu máme i přeshraniční spolupráci, ale zatím bylo možné ochutnat jen pivo od českých sládků. Do budoucna bychom také chtěli předělat zpět vinné sklepy pod klášterem na pivní a vybudovat opět v Borovanech pivovar, který tu dřív býval a vařit pivo,“ řekla Pavla Svobodová.

Celou akci uzavřela skupina Queens of Everything, při které se hezky vyhopsával alkohol z těla, a bylo pak místo na další kelímek lahodného moku, který se prodával za směšnou cenu, aby sládci nevezli domů poloprázdné sudy.

Slavnosti českých minipivovarů Na jedno

Slavnosti českých minipivovarů Na jedno

pondělí, 1. června 2015, 16:04

Slavností českých minipivovarů Na jednoSlavností českých minipivovarů Na jednoSlavností českých minipivovarů Na jednoSlavností českých minipivovarů Na jedno

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o