Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sezona před českokrumlovskou točnou začne Psem baskervillským

sobota, 6. června 2015, 12:02

Premiérou detektivního představení Pes baskervillský v režii Petra Zelenky a v hlavní roli s Karlem Rodenem začne 11. června sezóna v plenérovém divadle v Českém Krumlově. Program do 5. září nabízí divákům sedm titulů, z toho čtyři premiéry, celkem 85 představení.

Na některé večery už nejsou volné vstupenky, třeba na všech 15 představení Psa baskervillského a školní představení Barona Prášila. Předprodej lístků začal loni 9. září.

Pes baskervillský je divadelní adaptací autorů Petra Zelenky a Olgy Šubrtové na motivy stejnojmenného románu Arthura Conana Doyla. Inscenace je napsaná přímo pro krumlovské plenérové divadlo a oba autoři na ní pracovali déle než rok. Pro Zelenku jde o první režisérskou zkušenost před točnou. Hlavní roli Sherlocka Holmese svěřil Zelenka Karlu Rodenovi, který se souborem Jihočeského divadla spolupracuje rovněž poprvé. Alternovat ho bude Jiří Suchý z Tábora.

Od 30. června vystřídají Psa baskervillského Tři mušketýři, romantická komedie na motivy Alexandra Dumase od autorské dvojice Glaser-Šubrtová. Titul bude uveden ve dvou blocích - v červenci a v srpnu celkem v 22 představeních. „Pokud nebude muset být některé z nich odvoláno kvůli dešti, dosáhne titul nejvíce repríz v historii otáčivého hlediště, a to 152,“ upozornil ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Další z premiér uvidí diváci 16. července, Carmen v hudebním nastudování Maria De Rose a režii Jany Kališové. Na točně se bude hrát do 26. července, kdy ji vystřídá premiéra Labutího jezera. Na hudbu Čajkovského ho zatančí balet v choreografii Attily Egerháziho. Sérii hudebních titulů doplní opera Rusalka v režii Jiřího Heřmana, která měla premiéru loni. V titulní roli se vystřídají Jana Šrejma Kačírková a Maria Kobielská.

Operu a balet pak na točně vystřídá činoherní soubor s divácky oblíbenou komedií Carla Goldoniho Sluha dvou pánů. Inscenaci na točně režíroval Jiří Menzel a premiéru měla v roce 2007. Letos bude mít 71. reprízu.

Čtvrtou premiéru si pro plenérové divadlo připravil soubor Malého divadla. Diváky chce pobavit dobrodružnou fantasy komedií Baron Prášil s Romanem Nevěčným v titulní roli a v režii a adaptaci Zdeňka Jecelína.

Ceny vstupenek se pohybují mezi 300 až 990 korunami, na představení Malého divadla od 150 do 300 korun. Některé divácké sekce byla na hlavní představení meziročně zdraženy o 150 korun. Ředitel Průdek očekává, že představení navštíví kolem 54 tisíc diváků. Pokud některá nebudou zrušena, mohlo by jít o rekord.

Foto: jihoceskedivadlo.cz
Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o