Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sezona před českokrumlovskou točnou začne Psem baskervillským

sobota, 6. června 2015, 12:02

Premiérou detektivního představení Pes baskervillský v režii Petra Zelenky a v hlavní roli s Karlem Rodenem začne 11. června sezóna v plenérovém divadle v Českém Krumlově. Program do 5. září nabízí divákům sedm titulů, z toho čtyři premiéry, celkem 85 představení.

Na některé večery už nejsou volné vstupenky, třeba na všech 15 představení Psa baskervillského a školní představení Barona Prášila. Předprodej lístků začal loni 9. září.

Pes baskervillský je divadelní adaptací autorů Petra Zelenky a Olgy Šubrtové na motivy stejnojmenného románu Arthura Conana Doyla. Inscenace je napsaná přímo pro krumlovské plenérové divadlo a oba autoři na ní pracovali déle než rok. Pro Zelenku jde o první režisérskou zkušenost před točnou. Hlavní roli Sherlocka Holmese svěřil Zelenka Karlu Rodenovi, který se souborem Jihočeského divadla spolupracuje rovněž poprvé. Alternovat ho bude Jiří Suchý z Tábora.

Od 30. června vystřídají Psa baskervillského Tři mušketýři, romantická komedie na motivy Alexandra Dumase od autorské dvojice Glaser-Šubrtová. Titul bude uveden ve dvou blocích - v červenci a v srpnu celkem v 22 představeních. „Pokud nebude muset být některé z nich odvoláno kvůli dešti, dosáhne titul nejvíce repríz v historii otáčivého hlediště, a to 152,“ upozornil ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Další z premiér uvidí diváci 16. července, Carmen v hudebním nastudování Maria De Rose a režii Jany Kališové. Na točně se bude hrát do 26. července, kdy ji vystřídá premiéra Labutího jezera. Na hudbu Čajkovského ho zatančí balet v choreografii Attily Egerháziho. Sérii hudebních titulů doplní opera Rusalka v režii Jiřího Heřmana, která měla premiéru loni. V titulní roli se vystřídají Jana Šrejma Kačírková a Maria Kobielská.

Operu a balet pak na točně vystřídá činoherní soubor s divácky oblíbenou komedií Carla Goldoniho Sluha dvou pánů. Inscenaci na točně režíroval Jiří Menzel a premiéru měla v roce 2007. Letos bude mít 71. reprízu.

Čtvrtou premiéru si pro plenérové divadlo připravil soubor Malého divadla. Diváky chce pobavit dobrodružnou fantasy komedií Baron Prášil s Romanem Nevěčným v titulní roli a v režii a adaptaci Zdeňka Jecelína.

Ceny vstupenek se pohybují mezi 300 až 990 korunami, na představení Malého divadla od 150 do 300 korun. Některé divácké sekce byla na hlavní představení meziročně zdraženy o 150 korun. Ředitel Průdek očekává, že představení navštíví kolem 54 tisíc diváků. Pokud některá nebudou zrušena, mohlo by jít o rekord.

Foto: jihoceskedivadlo.cz
Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o