Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Ulice a náměstí Budějc budou opět zdobit sochy a instalace

úterý, 16. června 2015, 17:08

Na náměstích, v ulicích a různých zákoutích Českých Budějovic a Hluboké nad Vltavou umělci instalují sochy. Ve čtvrtek tam začne tradiční plenérová výstava Umění ve městě. Pro osmý ročník organizátoři oslovili deset výtvarníků napříč generacemi i s rozdílnými výtvarnými přístupy.

Své práce kromě něj představí Kurt Gebauer, Veronika Psotková, Diana Winklerová, Saša Koláčková, Cyril Hančl, Jiří Plieštik, Barbora Hápalová, Eva Roučka a Petr Fidrich. „Ve slepém rameni Malše budou tančit Nohy z vody od sochaře Kurta Gebauera, nedaleko od této instalace už plují a opalují se na pontonu černé sochy s názvem Bikini Klub od Veroniky Psotkové, která loni představila své Akvabely na Zlatém mostě,“ říká hlavní organizátor a sochař Trpák.

Na Sokolském ostrově bude možné vidět také dvě díla. První je Blesk od Diany Winklerové a druhá socha, která by měla v noci svítit, je sloup s názvem Head Manager od Michala Trpáka.

Náměstí Přemysla Otakara budou zdobit Hlavy od Kurta Gebauera a Křeslo od Saši Koláčkové, její další dílo, fontána v podobě psa s názvem Zvíře, bude umístěno na Piaristickém náměstí. Celé léto bude možné tomuto psovi vybírat jméno a psát své návrhy na Facebook Umění ve městě nebo na Info@umenivemeste.cz.

Na Zátkově nábřeží budou instalovány kamenné sochy Housenky a Temná Hmota od Cyrila Hančla. Jeho práce budou i v Hluboké, kde bude vystavovat Mozek Nikoho a Návrat na Planetu.

V Hluboké nad Vltavou svou práci představí také Jiří Plieštik, který tam instaluje vápencové Hommeage a Suzzane Rennaud. V oranžerii zámku bude vítat či provokovat Kurtizána od Evy Roučkové a její další socha Pepíček bude ve dvorku Wortnerova domu. U Černé věže bude zaparkován Papamobil od Petra Fidricha. Veřejný prostor a fasádu Galerie Mariánská začátkem července ovládnou sochy Housenek od Kurta Gebauera a na stříšce nad vchodem bude stát Kůň Barbory Hápalové.

Slavnostní zahájení projektu Umění ve městě bude ve čtvrtek v 18:00 na náměstí Přemysla Otakara II. Výstava letos představí více jednotlivé autory a jejich práce také v nové galerii v bývalých Mariánských kasárnách. Zahajovací vernisáž tam bude 21. července rovněž v 18:00.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o