Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Ulice a náměstí Budějc budou opět zdobit sochy a instalace

úterý, 16. června 2015, 17:08

Na náměstích, v ulicích a různých zákoutích Českých Budějovic a Hluboké nad Vltavou umělci instalují sochy. Ve čtvrtek tam začne tradiční plenérová výstava Umění ve městě. Pro osmý ročník organizátoři oslovili deset výtvarníků napříč generacemi i s rozdílnými výtvarnými přístupy.

Své práce kromě něj představí Kurt Gebauer, Veronika Psotková, Diana Winklerová, Saša Koláčková, Cyril Hančl, Jiří Plieštik, Barbora Hápalová, Eva Roučka a Petr Fidrich. „Ve slepém rameni Malše budou tančit Nohy z vody od sochaře Kurta Gebauera, nedaleko od této instalace už plují a opalují se na pontonu černé sochy s názvem Bikini Klub od Veroniky Psotkové, která loni představila své Akvabely na Zlatém mostě,“ říká hlavní organizátor a sochař Trpák.

Na Sokolském ostrově bude možné vidět také dvě díla. První je Blesk od Diany Winklerové a druhá socha, která by měla v noci svítit, je sloup s názvem Head Manager od Michala Trpáka.

Náměstí Přemysla Otakara budou zdobit Hlavy od Kurta Gebauera a Křeslo od Saši Koláčkové, její další dílo, fontána v podobě psa s názvem Zvíře, bude umístěno na Piaristickém náměstí. Celé léto bude možné tomuto psovi vybírat jméno a psát své návrhy na Facebook Umění ve městě nebo na Info@umenivemeste.cz.

Na Zátkově nábřeží budou instalovány kamenné sochy Housenky a Temná Hmota od Cyrila Hančla. Jeho práce budou i v Hluboké, kde bude vystavovat Mozek Nikoho a Návrat na Planetu.

V Hluboké nad Vltavou svou práci představí také Jiří Plieštik, který tam instaluje vápencové Hommeage a Suzzane Rennaud. V oranžerii zámku bude vítat či provokovat Kurtizána od Evy Roučkové a její další socha Pepíček bude ve dvorku Wortnerova domu. U Černé věže bude zaparkován Papamobil od Petra Fidricha. Veřejný prostor a fasádu Galerie Mariánská začátkem července ovládnou sochy Housenek od Kurta Gebauera a na stříšce nad vchodem bude stát Kůň Barbory Hápalové.

Slavnostní zahájení projektu Umění ve městě bude ve čtvrtek v 18:00 na náměstí Přemysla Otakara II. Výstava letos představí více jednotlivé autory a jejich práce také v nové galerii v bývalých Mariánských kasárnách. Zahajovací vernisáž tam bude 21. července rovněž v 18:00.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o