Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výstavy potěší návštěvníky zámků Jindřichův Hradec, Vimperk či Kratochvíle

čtvrtek, 18. června 2015, 07:17

Portréty slavných, divadelní loutky, dobové kresby... Letošní nabídka sezónních výstav na jihočeských památkách je rozmanitá. Stačí si jen vybrat.

Ke konci se pomalu chýlí výstava na zámku v Jindřichově Hradci, která prezentuje Portréty slavných od Josefa Blechy. Potrvá do 28. června. „V zámecké galerii je vystaveno zhruba 30 portrétů - karikatur slavných osobností ze světa hudby, filmu a literatury, například Franz Kafka, Clint Eastwood, Freddie Mercury, Rolling Stones, Johann Strauss ml. a další. Pro Josefa Blechu je nejdůležitější vystihnout povahu dané osoby, a to co nejmenším počtem tahů. Výrazným rysem jeho tvorby je jednoduchost kresby, jeho snahou je tváře maximálně zjednodušit a vystihnout nejtypičtější rysy. Výstava je přístupná každý den mimo pondělí,“ uvádí mluvčí památkářů Jitka Skořepová.

Další výstava, která bude brzy v cílové rovince, se nachází na zámku Vimperk. Výstava obrazů Ohlédnutí, která představuje tvorbu malíře Valentina Horby, je k vidění v zámecké galerii do 3. července.

Určitě potěší také výstava na zámku Kratochvíle. Výstava Continuo ve věži, která se nachází ve výstavním prostoru zámecké vstupní věže, nabízí divadelní loutky a plastické scény. „Které byly využívané během plenérových představení známých jako Kratochvílení. Výstava potrvá do 23. července a je přístupná zdarma,“ dodává Jitka Skořepová.

Do 30. července můžete navštívit výstavu výtvarníka Petra Brožky nazvanou To všechno odnes čas. Naleznete ji na hradě Zvíkov. Zde je přístupná také celosezónní expozice Věk za věkem ryl svoje rýhy, která připomíná české literáty, kteří se ve své tvorbě věnovali zvíkovskému hradu.

Celosezónní výstava je k nahlédnutí také na Hradě Nové Hrady. Má název Buquoyská sídla v Čechách: Červený Hrádek, Praha, Rožmberk, Libějovice a Hauenštejn. „Vystavené faksimile dobových kreseb, akvarelů, kvašů, grafik a fotografií ze sbírek Ústavu dějin umění AV ČR poukazují na rozmanitý svět sídel členů rodiny Buquoyů. Kromě známých a fungujících památek jako jsou Nové Hrady, Rožmberk či Hauenštejn návštěvníci uvidí historickou podobu zámků Libějovice, Nemyšl a Dobříčany, jejichž existence je silně ohrožena.“

Foto: commons.wikimedia.org

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o