Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sobotní Zábavný den v Zoo potěší jak děti, tak i dospělé

pátek, 19. června 2015, 10:33

Přemýšlíte, jak naložit s nadcházející sobotu? Máme pro vás tip - v ZOO Ohradě Hluboká nad Vltavou se od deseti hodin uskuteční Zábavný den v Zoo s 211 a Hitrádiem Faktor. Co nabídne? Muziku, autogramiádu hokejistů HC Motor, vystoupení Radka Bakaláře, ale také například stanoviště složek Integrovaného záchranného systému.

Program bude následující:

Policie
Jihočeští policisté si připravili vědomostní soutěž Ten kdo ví, ať odpoví! O co jde? Účastníci budou odpovídat na otázky z dopravy, silničních pravidel, paragrafů a tak dále. Na vítěze čeká dárek. Zajímá bude takzvaná opilecká dráha - jedná se o simulaci chůze pod vlivem alkoholu v noční době. Zvládnete ji přejít bez zaškobrtnutí? K nahlédnutí bude také nová policejní dodávka určená pro těžkooděnce.

Hasiči
Hasičský záchranný sbor si připravil ukázky techniky a také mnoho soutěží pro děti i rodiče.

Záchranná služba
Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje má nachystaný program se zdravotnickou tématikou. Děti budou soutěžit, vyzkouší si, jaké je to být zdravotnickým záchranářem, a naučí se poskytnout první pomoc. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout speciální vozidlo pro řešení následků mimořádných událostí IVECO Daily 4x4. Nebude chybět ani sanitní vozidlo. Tentokráte představíme dětem novou speciální sanitku VW T5 s kompletním záchranářským vybavením pro transport pacientů s vysoce nebezpečnou nákazou a zároveň i pro převozy XXL pacientů,“ uvedli záchranáři.

Český červený kříž
Ve stánku Českého červeného kříže České Budějovice zájemci uvidí ukázky resuscitace a základů první pomoci. Na programu jsou také soutěže, kvízy, puzzle a tak dále.

ZOO Ohrada
Těšit se můžete na komentovaná krmení či ukázky zvířat na podiu. To ale není všechno... „Vydry, surikaty, tygr, rosomáci a další zvířata dostanou hračky, které u nich snad probudí jejich lovecké či hravé choutky. Některé z těchto hraček si návštěvníci mohou sami vyzkoušet a získat odměnu. Přijďte si vyzkoušet, jestli jste stejně šikovní jako naše zvířata.“

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
Zatímco si děti zasportují, mohou si jejich rodiče ve Stanu zdraví, relaxace a krásy nechat změřit cholesterol, tlak či procento tělesného tuku. Bude možné si také vyzkoušet relaxační masáž a vizážistky nalíčí maminky zdarma.

Co se týká hlavního programu, tak ten zahrnuje vystoupení skupiny Jelen, Radka Bakaláře, Vehicle bandu, Lenky Houslenky Ambrožové, Gábiny Urbánkové, SaxWork, rozhovor a autogramiádu hokejistů HC Motor. Dorazí také mistryně republiky Sharks Cheerleaders Ledenice.

Vedlejší program kromě výše zmíněného nabídne lodní modeláře, ukázky různých zájmových kroužků Domu dětí a mládeže České Budějovice, ochutnávky výrobků Madety a tak dále.

Jestliže se na Hlubokou chystáte z Budějc, můžete využít speciální vlaky, které společnost České dráhy vypraví každou hodinu. „Pokud se návštěvníci při zpáteční cestě prokáží platnou vstupenkou z akce, mají cestu zpátky zdarma. Možná je i přeprava kol,“ dodávají organizátoři.

Akce končí v 16 hodin.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o