Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dětská výstava na téma lesy je k vidění na krajském úřadě

středa, 24. června 2015, 13:59

Lesy a příroda kolem nás, tak se jmenuje tradiční výtvarná soutěž, kterou pořádají Lesy České republiky s dalšími institucemi. V této chvíli si můžete ty nejlepší práce prohlédnout v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje. Neměli byste ale dlouho meškat, výstava končí již 30. června.

V letošním roce se děti hlásily do osmi kategorií. Soutěžil mohly nejmenší dětičky z mateřských škol, ale i žáci škol základních, uměleckých škol a tak dále.

Výherci

Kategorie I - Julie Šaňková
Kategorie II - Anna Kašáková
Kategorie III - Ondřej Hlávka
Kategorie IV - Johana Kasalická
Kategorie V - Michaela Nová
Kategorie VI - Matylda Hemberová
Kategorie VII - studenti Primy 1.0 Gymnázia Český Krumlov
Kategorie VIII - studenti Sekundy 2.0 Gymnázia Český Krumlov

Krumlovské gymnázium zabodovalo hned ve dvou kategoriích, a to se svojí ručně vyrobenou knihou o lese a starým herbářem.

„Když se řekne herbář, vybaví se mi volné listy zašlé časem, na nich vylisované staré zežloutlé rostliny. V dnešní době encyklopedií je herbář archaická záležitost. Tak jsem uvařila silný vývar černého čaje a studenti byli výjimečně chváleni za to, že při máčení měli papír co nejvíce flekatý a ušmudlaný - starý,“ uvedla učitelka Gymnázia Český Krumlov Katarína Nováková.

Výstava vítězných prací byla nejdříve k vidění v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě. Do knihovny se práce vrátí příští měsíc, tentokrát však na pobočku Na Sadech.

Všem úspěšným dětem gratulujeme! Jejich práce si můžete prohlédnout zde

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o