Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Českobudějovické hip-hopové duo Dave a Sony vydává nové album

středa, 1. července 2015, 19:16

Příběh Davida Raka a Jakuba Samce, umělecky Dave a Sony, začíná v roce 2007, kdy kluci začali naplno dělat to, co je baví. Skládat vlastní písně. Od té doby se jejich jména začala objevovat víc a víc. Nyní se jedná o uskupení, které v Českých Budějovicích zná velké množství převážně mladých lidí. Kluci si během doby, co skládají písně, pozvali velkou spoustu hostů, jako například zpěváky Lukáše Randáka a Dominiku Košťálovou, složili hymnu radiu Kiss Jižní Čechy nebo vystoupili na velké řadě koncertů. Teď ale vychází nové album a Budějcká Drbna vyzpovídala Davida Raka, aby o desce něco prozradil.

Davide, kolikáté je to album, a jak dlouho jste na něm se Sonym pracovali?
Proces je už naše třetí studiové album. V roce 2011 vyšlo album Za oponou a vloni Consilium. Na Procesu jsme makali asi nejkratší dobu, ale o to intenzivněji. Impuls k natočení alba přišel na přelomu let 2014 a 2015. 

Jsou v albu nějaké nové myšlenky a pocity?
Název desky přesně vystihuje její obsah - Proces. Kdybych to měl vyjádřit jinými slovy, bylo by to asi slovo změna, to je ústředním tématem alba. Na přelomu roku se v nás něco kompletně změnilo, a to nejen hudebně, ale i v osobních životech. Začali jsme věci vidět, chápat a dělat trochu jinak a procházeli nějakým procesem změny, proto album nese tento název. Proces jsou nový Dave a Sony, alespoň tak to bereme.

Už se Sonym děláte hudbu nějaký pátek. Kam všude jste se podívali a co nejzajímavějšího jste zažili?
Je pravda, že jako Dave a Sony existujeme už od roku 2007 a prožili jsme za ta léta spoustu zajímavých věcí. Samozřejmě byly krásné momenty, na které bude člověk navždy vzpomínat, a byly i ty špatné. Myslím, že největší zážitek je pro nás asi celý tenhle půl rok, kdy jsme se do muziky naprosto ponořili a makali na ní opravdu denně. Z těch posledních zážitků bych asi vyzdvihl natáčení klipu Svoboda z alba Proces, které jsme si ohromně užili a zamilovali se během něho do motorek. Super bylo také vystoupení na charitativní akci Daruj hračku v prosinci, kdy po odehrání skladby Sám, jejíž klip se dotýká tématu hendikepovaných, přišly opravdu silné momenty. To jsou ty věci, na které člověk nikdy nezapomene, a důvod, proč tu hudbu dělá.

Co říkáte na budějcké fanoušky?
My tu hráli zrovna nedávno v Metropolu a lidi byli úžasný! Musíme je pochválit. Celkově jsem už mockrát za život slyšel od spousty lidí, že tady na jihu je nejlepší publikum.

Kde vás teď mohou lidé slyšet?
Zrovna o víkendu máme dva koncerty, v pátek na Lipně a v sobotu na festivalu Just Life v Hradci Králové. Co bych ale chtěl opravdu vyzdvihnout, je křest nového alba Proces, který proběhne 25. července v ArtIGY. Akce se uskuteční brzy, vystoupení bude v čase od 18 do 21 hodin, a pak se všichni přesuneme na afterparty do jednoho z místních klubů. Tahle akce je naprotosto zdarma a my uděláme všechno proto, aby to byla velká show a lidi si ji užili. Doufám, že se tedy všichni uvidíme. Veškeré informace o akcích, ale i všech ostatních věcech můžou lidi najít na našem Facebooku nebo webu.

Chtěl bys něco vzkázat čtenářům Budějcké Drbny?
Lidem bych rád vzkázal, ať se mají tak, jak si přejí, a poděkoval všem, kteří nás jakkoliv podporují nebo mají jen naši hudbu rádi.

Soutěž o podepsané album Proces

Díky soutěži s Budějckou Drbnou může osm čtenářů vyhrát podepsané album Proces od uskupení Dave a Sony. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do 8. července následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

SOUTĚŽ SKONČILA

Debutové album bylo vydáno v roce 2008. Správně je tedy odpověď 8.

Podepsané CD Proces vyhráli čtenáři Dita ČiperováVáclav Šrajer, Monika Vondrková, Anna Hejdová, Dominik Snížek, Robin Píštěk, Iveta Šrámková a Tomáš Pavlů. Gratulujeme!

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o