Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

I letos se těšilo Borůvkobraní v Borovanech velkému zájmu

pondělí, 13. července 2015, 08:54

Ve dnech 11. a 12. července proběhl v Borovanech za krásného počasí a velkého zájmu návštěvníků 11. ročník Borůvkobraní. Před jedenácti lety vsadilo město Borovany na oblíbenost sladkých borůvek, kterých jsou okolní lesy plné, a uspořádalo první ročník ojedinělé gastronomické a kulturní akce.

Na Borůvkobraní nechybělo již tradiční Mistrovství světa v chytání borůvek do úst za 1 minutu nebo soutěž týmů ve vaření borůvkových knedlíků. Velkému zájmu přihlížejících se těšila letošní novinka - Velká škola vaření s kulinářem Petrem Stupkou. Veřejnost se tak mohla naučit recepty na přípravu různých druhů knedlíků nebo přípravu tradičního jihočeského žahouru. Nedělní soutěž O krále jedlíků pak byla zrušena, protože před jejím začátkem tragicky zemřel jeden z účastníků.

ČTĚTE DÁLE: Soutěž jedlíků na Borůvkobraní byla zrušena, jeden z účastníků před jejím začátkem zemřel

Návštěvníci si užívali řemeslný jarmark a možnost ochutnání nebo zakoupení borůvkových specialit - likérů, borůvkové medoviny, džemů, koláčů, lívanců a jiných pochutin. Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, pro které připravili borůvkové tvoření - batikování triček, zdobení perníčků a různé soutěže. V kinosále na nádvoří mohly vidět vystoupení kejklířů a různá divadelní představení.

Kromě inspirace si mohli lidé také odvézt cenné rady, jak pěstovat borůvky a některé druhy si dokonce přímo na místě měli možnost zakoupit.

Napsala Jindra Řeháčková

Borůvkobraní 2015

Borůvkobraní 2015

pondělí, 13. července 2015, 08:51

Borůvkobraní 2015Borůvkobraní 2015Borůvkobraní 2015Borůvkobraní 2015

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o