Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

I letos se těšilo Borůvkobraní v Borovanech velkému zájmu

pondělí, 13. července 2015, 08:54

Ve dnech 11. a 12. července proběhl v Borovanech za krásného počasí a velkého zájmu návštěvníků 11. ročník Borůvkobraní. Před jedenácti lety vsadilo město Borovany na oblíbenost sladkých borůvek, kterých jsou okolní lesy plné, a uspořádalo první ročník ojedinělé gastronomické a kulturní akce.

Na Borůvkobraní nechybělo již tradiční Mistrovství světa v chytání borůvek do úst za 1 minutu nebo soutěž týmů ve vaření borůvkových knedlíků. Velkému zájmu přihlížejících se těšila letošní novinka - Velká škola vaření s kulinářem Petrem Stupkou. Veřejnost se tak mohla naučit recepty na přípravu různých druhů knedlíků nebo přípravu tradičního jihočeského žahouru. Nedělní soutěž O krále jedlíků pak byla zrušena, protože před jejím začátkem tragicky zemřel jeden z účastníků.

ČTĚTE DÁLE: Soutěž jedlíků na Borůvkobraní byla zrušena, jeden z účastníků před jejím začátkem zemřel

Návštěvníci si užívali řemeslný jarmark a možnost ochutnání nebo zakoupení borůvkových specialit - likérů, borůvkové medoviny, džemů, koláčů, lívanců a jiných pochutin. Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, pro které připravili borůvkové tvoření - batikování triček, zdobení perníčků a různé soutěže. V kinosále na nádvoří mohly vidět vystoupení kejklířů a různá divadelní představení.

Kromě inspirace si mohli lidé také odvézt cenné rady, jak pěstovat borůvky a některé druhy si dokonce přímo na místě měli možnost zakoupit.

Napsala Jindra Řeháčková

Borůvkobraní 2015

Borůvkobraní 2015

pondělí, 13. července 2015, 08:51

Borůvkobraní 2015Borůvkobraní 2015Borůvkobraní 2015Borůvkobraní 2015

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o