Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějčtí sboristé zaznamenali na prestižní soutěži v Řecku nemalý úspěch

pondělí, 13. července 2015, 15:04

Do řecké Preveze vyrazily začátkem července budějcké pěvecké sbory Vox Novus a Canzonetta. Jejich cílem nebyl relax na pláži, nýbrž 33. ročník akce s názvem International Choral Festival, které se každoročně účastní plno špičkových sborů z celého světa.

Prestižní festival se v řecké Preveze konal poprvé v roce 1983. Skvělou vizitkou českých pěveckých sborů je jejich každoroční úspěšná účast, ověnčená řadou medailí. Letošní ročník byl významný především pro dva českobudějovické sbory Vox Novus a Canzonetta. Festival byl zahájen 2. července a přísné porotě předsedal ředitel nejprestižnější sborové soutěže v irském Corku John Fitzpatrick.

Jihočeští reprezentanti se mezi ostatními pěvci neztratili. Právě naopak! „V obrovské konkurenci libereckého Severáčku, Moravských dětí a špičkového rozhlasového sboru Symbol z Rumunska vybojoval dětský sbor Canzonetta z Českých Budějovic pod vedením Petry Nové stříbrnou medaili,“ zmínila jedna z budějckých sboristek Andrea Procházková.

„33. ročník mezinárodního sborového festivalu v Preveze byl pro všechny účastníky obrovskou zkušeností a příležitostí změřit své schopnosti s vynikajícími sbory z celé Evropy. Kromě krásných zážitků a ocenění si já osobně přivážím cenné rady od renomovaných porotců a ujištění se v tom, že sborové zpívání je ušlechtilý koníček, který spojuje lidi i národy,“ okomentovala účast na festivalu Petra Nová.

Ještě větší úspěch zaznamenaly ženy z Vox Novus. Z Řecka si přivezly zlatou medaili z kategorie komorních sborů. Oba sbory pracují pod hlavičkou ZŠ a ZUŠ Bezdrevská. Tímto děkujeme škole za významnou podporu při realizaci nejen tohoto zájezdu a za finanční podporu Magistrátu města České Budějovice.Vox Novus navázaly na své předchozí úspěchy, jako jsou absolutní vítězství z Krakova (2014) a italského festivalu Rivadel Garda (2013). Zároveň tento sbor dostal oficiální pozvání na nejprestižnější sborový festival v irském Corku,“ dodala Nová.

Pro jihočeské sboristy se festival stal příležitostí nejen pro uplatnění svých schopností, ale také pro prožití letních dní v krásném prostředí přímořského města Preveza. Součástí soutěže je každoročně také úvodní ceremoniál, průvod, uvítací party, koncerty a další události.

Napsali Václav Votruba a Klára Havlínová

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o