Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Festival Vltava žije neopouští krajské město, i letos bude v Budějcích

čtvrtek, 23. července 2015, 16:18

Čtvrtý ročník audiovizuálního festivalu Vltava žije, který si získal v předchozích ročnících srdce desetitisíců Budějčáků a hostů města, i letos proběhne v jihočeské metropoli, a to 4. září na tradičním místě na náplavce u Dlouhého mostu. Poté, co původně město zamítlo jakoukoliv podporu tomuto projektu, se nakonec organizátorům a vedení radnice podařilo nalézt řešení pro zachování festivalu ve městě.

Organizátoři festivalu z agentury Art4promotion děkují v první řadě generálnímu partnerovi Skupině ČEZ, která projekt podporuje již od prvního ročníku. Na aktuální zprávu o rozhodnutí vedení českobudějovické radnice projekt podpořit reagoval zástupce generálního partnera Petr Šuleř. „Budějovice jsou pro nás nejbližším velkým městem, kde žije i řada naších zaměstnanců. A máme velkou radost, že se budeme moci se všemi podělit o připravovaný skvělý zážitek,“ uvedl vedoucí Útvaru komunikace ETE.

Velká zásluha za to, že se může konat již čtvrtý ročník tohoto festivalu v jihočeském regionu, patří vedení Jihočeského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou, který od počátku poskytl projektu Vltava žije svou záštitu. „Jsem velmi rád, že se k Jihočeskému kraji a Skupině ČEZ připojí i České Budějovice, zvláště v letošním roce, kdy slaví tak významné výročí. Naštěstí zvítězil zdravý rozum, který některým zastupitelům, zejména z řad HOPB a TOP 09, chyběl,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.  

V rámci současného vedení českobudějovické radnice se nejvíce zasloužili o nalezení řešení hlavní koordinátorka výročních oslav města Vladimíra Hrušková, zastupitel František Konečný a především současná náměstkyně primátora Lucie Kozlová, která dokázala v dané politické situaci na radnici najít vhodné řešení.

Město České Budějovice podpoří doprovodné koncerty, které jsou součástí festivalu a které se odehrají pod titulem „rodáci rodákům“. V tomto pásmu koncertů vystoupí rodačka a významná zpěvačka Marta Kubišová, hudební virtuóz Pavel Šporcl, domácí kapela He Band a v současnosti velmi úspěšná mladá budějovická hudební skupina Slza. Honoráře těmto umělcům bude financovat město.   

Až do poslední chvíle přitom organizátoři akce byli v nejistotě, protože jednání o jakékoliv finanční podpoře festivalu ze strany města zkrachovala. Proto se organizátoři rozhodli vyjednávat i se zástupci jiných jihočeských měst o možnosti uspořádat festival jinde.

„Velmi nás těší, že se nakonec podařilo najít podporu a že festival Vltava žije i koncerty rodáků, především Marty Kubišové, zůstane v Českých Budějovicích. Tato nejistota pro nás představovala u takto náročného projektu výraznou komplikaci, a to jak z hlediska organizace, financování, tak celkové produkční a technické přípravy. V tuto chvíli se pokusíme udělat maximum pro to, abychom připravili co nejlepší program a premiéru nové výpravné audiovizuální show. Letošní show bude mít téma ‚Dreaming‘ a rozehraje znovu prostor náplavky. V rámci show připravujeme nové multimediální prvky vysoké náročnosti. Uděláme vše pro to, aby se diváci i letos měli na co těšit a Budějčáci byli i trochu hrdí, že tato akce je právě u nich. Věříme také, že festival VLTAVA ŽIJE bude i nadále dělat dobrou reklamu našemu městu. Více o programu přineseme v příštích dnech“ dodává Rudolf Střítecký z pořádající agentury Art4promotion.

Napsal Igor Mahal

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

pondělí, 19. srpna 2019, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

pondělí, 19. srpna 2019, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

pondělí, 19. srpna 2019, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o