Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Muzeum Novohradských hor v létě nabízí i pohádková představení

sobota, 25. července 2015, 11:32

Léto plné dětských představení nabízí o letních prázdninách nové Muzeum Novohradských hor, které bylo v červenci otevřeno v Horní Stropnici. Návštěvníci se na pohádky mohou těšit každou sobotu, a to vždy od 15 hodin.

Dnes představí Divadlo Viďadlo Pohádky ze staré skříně. Tentokrát se ze staré secesní skříně vyloví dvě klasiky - Otesánek a O Palečkovi.

A co dál? Příští týden bude zaměřen na vodníky. Spolek Storytelling, který tvoří Dominika Šindelková, Markéta Holá, Matěj Záhořík a Jiří Šmirk, odvypráví Vodnické pohádky, které budou spojené s cákáním, rácháním a také kouzly.

8. srpna vystoupí Víťa Marčík junior a jeho Divadlo Já to jsem, 15. srpna představí Jitka a Jakub Doubravovi svoji verzi Karkulky červené, 22. srpna přijede Téměř divadelní společnost a o finále se postará 29. srpna Martin Hak, který dá na výběr z několika klasických pohádek.

Soboty jsou v Muzeu Novohradských hor obohaceny také o řemeslné a tvůrčí dílny. Dnes se bude Jiří Honyss věnovat tradiční lidové technice podmalby na sklo.

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o