Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Asfalt v Krajinské i letos pokryje tráva. Tentokrát se rozšíří také do České

čtvrtek, 6. srpna 2015, 14:02

Oblíbená pouliční slavnost, při které si můžete užít velkou dávku muziky, divadla, ale i jen tak relaxovat v přátelském prostředí... Řeč je o budějcké akci s názvem Město lidem, lidé městu, která se uskuteční i v letošním roce. Zapište si do kalendáře termín 28. až 29. srpna!

Zajímavostí je, že se slavnost postupně rozrůstá. Tentokrát se odehraje i v části České ulice, přičemž to hlavní samozřejmě zůstane v Krajinské ulici a na Piaristickém náměstí.

Ani letos nebude chybět jedno z poznávacích znamená celé slavnosti. „Návštěvníci naší slavnosti si už dávno zvykli na netradiční výzdobu ulice, kdy asfalt pokryjeme živou trávou. Tato atrakce nebude chybět ani v současném ročníku. Travní plochu rozšíříme i na některá místa v České a Piaristické ulici. Navíc ještě chystáme velmi netradiční výzdobu, která možná mnohé překvapí,“ zmiňuje Robin Mikušiak z organizačního týmu.

Vloni si z Piaristického náměstí odnesla řada lidí nemalý zážitek a dá se předpokládat, že tomu bude i letos. Pátek bude plný divadelních vystoupení.

„Předpokládáme, že hlavním lákadlem bude představení Don Quijot herců z českobudějovického Malého divadla. Zajímavé na něm je hlavně jeho nevázanost, divadelní jeviště se v čase přemisťuje a herci i diváci nezůstávají jen na Piaristickém náměstí, ale navštíví i několik přilehlých ulic,“ uvádí Markéta Málková z organizačního týmu.

Jestliže v pátek budou diváci přihlížet, v sobotu se aktivně zapojí. Tento den se totiž na Piaristickém náměstí ponese v rytmu hudby a tance. Tančit se bude tango, swing, salsa a další tance.

Město lidem, lidé městu je akce, kterou milují celé rodiny. Vlastně se není čemu divit - děti se vyřádí a na mnoha místech se dozvědí i plno zajímavostí. Rodiče mohou mezitím odpočívat na trávě, dát si něco dobrého, nebo pokecat se svými známými. Právě o setkání lidí a představení zajímavých regionálních umělců a dalších spolků celá akce je. A jak bylo vidět v minulých letech, záměr se daří.

Začátek a konec slavnosti

Zlatým hřebem obou dní bude pravděpodobně začátek a konec celé akce. V pátek festival zahájí průvod, který vyjde okolo druhé hodiny. Nebudou chybět ani obří loutky. A závěr? Hlavně děti si užijí vypouštění lampionů přání, které proběhne u slepého ramene Malše. Vloni tato akce přilákala plno lidí, přičemž si na své přišli i zamilované páry, které si nemohly vynachválit romantickou atmosféru. O úplnou tečku se poté postará fireshow skupiny Pali-tchi.

Jelikož je Město lidem, lidé městu hlavně o Budějcích a Budějčácích, dávají organizátoři prostor v první řadě místním lidem. Hlásit se mohl kdokoliv, kdo si myslí, že má co nabídnout. „Své umění může návštěvníkům prezentovat nadějný klavírista, kouzelník, pouliční umělec nebo představitel stand-up comedy. Nemáme skoro žádné mantinely,“ zmínil letos v květnu Robin Mikušiak.

Z výše řečeného vyplývá, že je akce velmi rozmanitá, tudíž by měla oslovit skutečně každého. Přesný program zveřejníme koncem srpna.

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

čtvrtek, 17. října 2019, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

čtvrtek, 17. října 2019, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

čtvrtek, 17. října 2019, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o