Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Asfalt v Krajinské i letos pokryje tráva. Tentokrát se rozšíří také do České

čtvrtek, 6. srpna 2015, 14:02

Oblíbená pouliční slavnost, při které si můžete užít velkou dávku muziky, divadla, ale i jen tak relaxovat v přátelském prostředí... Řeč je o budějcké akci s názvem Město lidem, lidé městu, která se uskuteční i v letošním roce. Zapište si do kalendáře termín 28. až 29. srpna!

Zajímavostí je, že se slavnost postupně rozrůstá. Tentokrát se odehraje i v části České ulice, přičemž to hlavní samozřejmě zůstane v Krajinské ulici a na Piaristickém náměstí.

Ani letos nebude chybět jedno z poznávacích znamená celé slavnosti. „Návštěvníci naší slavnosti si už dávno zvykli na netradiční výzdobu ulice, kdy asfalt pokryjeme živou trávou. Tato atrakce nebude chybět ani v současném ročníku. Travní plochu rozšíříme i na některá místa v České a Piaristické ulici. Navíc ještě chystáme velmi netradiční výzdobu, která možná mnohé překvapí,“ zmiňuje Robin Mikušiak z organizačního týmu.

Vloni si z Piaristického náměstí odnesla řada lidí nemalý zážitek a dá se předpokládat, že tomu bude i letos. Pátek bude plný divadelních vystoupení.

„Předpokládáme, že hlavním lákadlem bude představení Don Quijot herců z českobudějovického Malého divadla. Zajímavé na něm je hlavně jeho nevázanost, divadelní jeviště se v čase přemisťuje a herci i diváci nezůstávají jen na Piaristickém náměstí, ale navštíví i několik přilehlých ulic,“ uvádí Markéta Málková z organizačního týmu.

Jestliže v pátek budou diváci přihlížet, v sobotu se aktivně zapojí. Tento den se totiž na Piaristickém náměstí ponese v rytmu hudby a tance. Tančit se bude tango, swing, salsa a další tance.

Město lidem, lidé městu je akce, kterou milují celé rodiny. Vlastně se není čemu divit - děti se vyřádí a na mnoha místech se dozvědí i plno zajímavostí. Rodiče mohou mezitím odpočívat na trávě, dát si něco dobrého, nebo pokecat se svými známými. Právě o setkání lidí a představení zajímavých regionálních umělců a dalších spolků celá akce je. A jak bylo vidět v minulých letech, záměr se daří.

Začátek a konec slavnosti

Zlatým hřebem obou dní bude pravděpodobně začátek a konec celé akce. V pátek festival zahájí průvod, který vyjde okolo druhé hodiny. Nebudou chybět ani obří loutky. A závěr? Hlavně děti si užijí vypouštění lampionů přání, které proběhne u slepého ramene Malše. Vloni tato akce přilákala plno lidí, přičemž si na své přišli i zamilované páry, které si nemohly vynachválit romantickou atmosféru. O úplnou tečku se poté postará fireshow skupiny Pali-tchi.

Jelikož je Město lidem, lidé městu hlavně o Budějcích a Budějčácích, dávají organizátoři prostor v první řadě místním lidem. Hlásit se mohl kdokoliv, kdo si myslí, že má co nabídnout. „Své umění může návštěvníkům prezentovat nadějný klavírista, kouzelník, pouliční umělec nebo představitel stand-up comedy. Nemáme skoro žádné mantinely,“ zmínil letos v květnu Robin Mikušiak.

Z výše řečeného vyplývá, že je akce velmi rozmanitá, tudíž by měla oslovit skutečně každého. Přesný program zveřejníme koncem srpna.

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

pondělí, 19. srpna 2019, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

pondělí, 19. srpna 2019, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

pondělí, 19. srpna 2019, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o