Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zábavné odpoledne Salesiáni dětem jako dar budějovičákům

středa, 19. srpna 2015, 16:48

Salesiánské středisko mládeže se rozhodlo připojit k oslavám města tím, co nejlépe umí – výchovou a vzděláváním dětí a mládeže. Na středu 26. 8. 2015 připravilo zábavné odpoledne „SALESIÁNI DĚTEM“ nejen pro děti a mládež, ale pro všechny obyvatele města České Budějovice. Na náměstí Přemysla Otakara II. v tento den vystoupí hudební kapely, vznikne obrovský pískový reliéf znaku města a pro návštěvníky bude připravena řada aktivit, soutěží a adrenalinových vystoupení.

V letošním roce si město České Budějovice připomíná 750 let od jeho založení. Středisko je rádo, že již 25 let je součástí tohoto města i Salesiáni Dona Boska společně se Salesiánským střediskem mládeže. Po celou dobu se věnují výchově a vzdělávání dětí a mládeže, sociální práci s rodinami a v neposlední řadě i charitativní a duchovní oblasti. V rámci tohoto jubilejního roku se rozhodlo Salesiánské středisko mládeže darovat obyvatelům města jeden dar v podobě zábavného odpoledne pod názvem „Salesiáni dětem“.

Tato akce je určena pro celou širokou veřejnost – pro malé děti, mládež, rodiny, ale i pro seniory. Hlavní program bude probíhat od 14 do 18 hod. Doprovodný program začne již v dopoledních hodinách, kdy na obřím pískovišti vznikne v písku z rukou místního sochaře Petra Schele reliéf znaku města České Budějovice a znaku Salesiánského střediska mládeže.

V rámci hlavního programu zábavného odpoledne si návštěvníci budou moci vyzkoušet řadu volnočasových aktivit, disciplín a soutěží. Zvláště nejmenší děti a jejich rodiče zveme od 14 do 16 hodin na soutěže, které budou probíhat na velkém pískovišti přímo na náměstí. Vzdělávání a výchovu mladých, které Salesiánské středisko mládeže nabízí, oceňuje i další z patronů akce rektor Jihočeské univerzity prof. Libor Grubhoffer. „Nesmírně si vážím skutečnosti, že Salesiánské středisko mládeže vytváří podmínky pro výchovu naší příští generace s důrazem na základní duchovní hodnoty, na potřebu vytvářet přátelské prostředí ve společnosti, na nutnost býti k dispozici všem potřebným a vážit si bližních bez rozdílu původu a přesvědčení. Mám radost z toho, že k Salesiánskému středisku mládeže má naše Jihočeská univerzita blízko nejenom místopisně, ale též četnými příznivci z řad našich studentů a zaměstnanců.“

Pro mládež bude v rámci akce „SALESIÁNI DĚTEM“ připraven workshop nejlepších českých parkouristů ze skupiny L.E.A.D. Na pódiu se během odpoledne vystřídají hudební skupiny 4D band a kultovní skupina The MASO, bubenická show a muzikál Šípková Růženka v podání dětí z Hudební školy Vojtěch. Každý z kolemjdoucích si může zdarma od 16 hodin vyzkoušet netradiční hru v nafukovací aréně BUMPER BALL.

Záštitu nad touto akcí převzal i Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR, který je spojen se začátky Salesiánského střediska mládeže před 25 lety. „Záštitu nad akcí „Salesiáni dětem“ v Českých Budějovicích jsem přijal s radostí, protože v devadesátých letech jsem na Jihočeské univerzitě studoval a Salesiánské středisko jsem pravidelně navštěvoval. Jezdil jsem i jako animátor a vedoucí na Chaloupky (salesiánské letní tábory). Salesiánskému dílu fandím, protože se mimo jiné zaměřuje na práci s mladými lidmi ze všech sociálních skupin, která je pro budoucnost naší společnosti nesmírně důležitá,“ podtrhuje důležitost práce Salesiánského střediska mládeže místopředseda Ing. Jan Bartošek. 

Aktuální informace k této akci můžete sledovat na facebookové stránce střediska.

Celá akce se koná pod záštitou Ing. Jana Bartoška, místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR, prof. RNDr. Libora Grubhoffera, CSc., rektora Jihočeské Univerzity a Ing. Martina Maršíka, Ph.D., náměstka primátora Č. Budějovic pro školství a sociální věci.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o