Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Červená Lhota v sobotu nabídne noční prohlídky, přednášky i romantickou plavbu po rybníce

pátek, 28. srpna 2015, 15:59

K Hradozámecké noci se v sobotu 29. srpna připojí zámek Červená Lhota, který si letos připomíná 550. výročí od první písemné zmínky. A historii bude víceméně zasvěcen i sobotní program, který ve 20 hodin odstartuje dětský hudební soubor Pištíci a Fidlíni z Brna.

„Ve 20:30 naváže kastelán zámku Tomáš Horyna komentářem ke stavebně historickému vývoji zámku. Pokračovat se bude od 21 hodin řetězovou prohlídkou nejstarších a běžně nepřístupných částí zámku, kde jsou v současnosti provozní prostory a soukromé byty,“ uvedla mluvčí NPÚ Jitka Skořepová.

Ve 22 hodin se uskuteční přednáška, která se bude věnovat počátkům slovanského osídlení, dějinám kolonizace ve vztahu k vznikajícímu panství rodu Vítkovců a vzniku drobných šlechtických sídel v regionu. Autory budou Zuzana Drnková Vašáková a Zdeněk Vašek.

Přednášce bude ve 21:30 předcházet vystoupení souboru Villanela, který se věnuje renesanční hudbě.

Nejromantičtější část programu se bude odehrávat mezi 22. a 24. hodinou, kdy se budete moci projet na osvětlených pramičkách po rybníce.

Nádhernou atmosféru jistě nabídne i noční prohlídka zámku, který se otevře v 10:30.

Napsal Václav Votruba | Foto Kristýna Minářová

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o