Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zámek v Dačicích se vrací do baroka

sobota, 29. srpna 2015, 07:32

Nádvoří zámku v Dačicích se dnes a zítra opět stane hlavním dějištěm tradičního festivalu Dačické barokní dny, který se uskuteční již popatnácté.

Dnes akce odstartuje v 18 hodin večer, kdy vystoupí barokní kapela Rittornello a taneční soubor Barunka. „Špičkoví hudebníci hrají nejen vážnou hudbu, ale také její lidovou podobu, přejímanou dnes s oblibou mnoha kapelami žánru world music. Mladí tanečníci ze souboru Barunka představí její původně neodmyslitelnou součást – lidové tance doby barokní. Koncert a představení je zároveň součástí celostátní akce Hradozámecká noc,“ uvedla mluvčí NPÚ Jitka Skořepová.

Pokud vystoupení Rittornella a Barunky nestihnete, můžete si je užít i zítra, kdy bude součástí Barokního zámeckého jarmarku, který na zámku startuje v 10 hodin a skončí v 16:00. Těšit se můžete na šermíře, kejklíře, dráteníka, kováře či třeba ochutnávky barokních jídel.

Zapadnout by nemělo ani unikátní barokní kázání Boháč a Lazar, proslovené kdysi neznámým německým knězem v češtině. Pro svou humornou nesrozumitelnost bylo zapsáno v přesné fonetické podobě a nechtěným humorem výtečně baví dodnes.“

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o