Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Další zámek provoní květiny. Tentokrát se rájem floristů stanou Dačice

středa, 2. září 2015, 11:24

Květinové výstavy na hradech a zámcích jsou mezi turisty velmi oblíbené, o čemž svědčí fakt, že se na mnoha místech rok co rok opakují. I letos se lidé mohli pokochat například na Rožmberku nebo ve Zlaté Koruně. Kam vyrazit nyní? Do zámku v Dačicích! Ten se totiž podle slov NPÚ vůbec poprvé promění v ráj milovníků květin a jejich vůní.

Zámecké interiéry vyzdobí profesionální floristé, které přijdou s originálními aranžemi. Jejich práci budete moci posoudit od 5. do 11. září.

Akce se uskuteční v rámci cyklu Květiny z konce napoleonských časů, který se váže k oslavám dvousetletého výročí konání Vídeňského kongresu a ukončení napoleonských válek.

„Dačický zámek tato doba výrazně ovlivnila. Tehdy se totiž baronská rodina Dalbergů přestěhovala do Čech v důsledku neutěšené hospodářské i politické situace v jejich rodném Porýní. Členové této rodiny hráli roli na obou stranách napoleonského konfliktu a vkus této doby ovlivnil i vybavení a stavební podobu dačického zámku,“ uvedl kastelán Jan Mikeš.

Kdy do Dačic za květinami vyrazit? Kterýkoliv den v uvedeném termínu, tedy kromě pondělí, kdy je zámek zavřen. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin, přičemž poslední prohlídka startuje v 16 hodin.

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o