Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

O víkendu můžete využít reciproční vstupenku - na jeden vstup vás pustí do dvou památek

pátek, 4. září 2015, 07:55

Památky znovuzrozené. Tak se jmenuje téma letošních Dnů evropského dědictví, které budou slavnostně zahájeny 5. září v Českém Krumlově. K akci se o víkendu připojí většina jihočeských památek, přičemž hrad Landštejn bude pokračovat i o týden později. Zámky v Českém Krumlově a Dačicích nabídnou speciální prohlídky až o víkendu příští týden.

Co můžete vidět? Pokud se chcete vypravit jen na jednu z památek, bude to volba těžká. Na druhou stranu o víkendu 5. a 6. září bude opět platit takzvaná reciproční vstupenka, takže by byla škoda navštívit jen jeden historický objekt. Co reciproční vstupenka znamená? Jednoduše řečeno - doložte na některé z památek pod NPÚ v Českých Budějovicích (nevztahuje se jen na Český Krumlov), že jste ten den už na jednom zámku či hradu byli, a máte vstupné zdarma. Na jednu vstupenku tak může navštívit například hrad Rožmberk a zámek Červenou Lhotu.

Detailní program

Hluboká nad Vltavou

V případě příznivého počasí budete moci navštívit vyhlídkovou věž. Za kolik? Zdarma!

Jindřichův Hradec

Zde můžete zdarma vyrazit rovnou na dvě místa. Lákadlem jistě budou sklepy pod Gotickým palácem. Za příznivého počasí bude zpřístupněna také Černá věž.

Užít si můžete i speciální prohlídky Španělského křídla, jehož součástí jsou Rytířský a Divadelní sál či třeba středověké interiéry soukromé kaple Jindřicha IV. Zde vstupné bude 40 korun.

Kratochvíle

Správa zámku nachystala takzvanou Grand prohlídku. Jedná se o standardní prohlídku, která je ale rozšířena o kostel Narození Panny Marie. Vstupné je v hodnotě hlavní prohlídkové trasy, tedy 100 korun, snížené 60 korun, rodinné 250 korun. V neděli je tato prohlídka možná až od 13 hodin, a to z důvodu poutní mše svaté. Ta se uskuteční od 9:30.

V neděli proběhne v zámecké zahradě jarmark s doprovodným programem, který zahrnuje střelbu z luku, ale také třeba naučnou bylinkovou stezku pro děti.

Landštejn

Jak již bylo řečeno, Landštejn bude v programu pokračovat i o víkendu 12. až 13. září. Co nabídne? Prohlídku běžně nepřístupných hradních sklepů a také výklad o osudu hradu v letech 1771 až 1990.

Nové Hrady

Sklepy hradu budou zpřístupněny i na hradě Nové Hrady.

Třeboň

Zámek v Třeboni otevře trasu C, která je běžně přístupná jen o letních prázdninách. Turisté tak uvidí třeba zámeckou konírnu nebo psí kuchyni.

Zlatá Koruna

Ve Zlaté Koruně si turisté užijí nově zrestaurovaný prostor - opatskou kapli. Během prací zde byly objeveny mimořádné nástěnné malby, z nichž nejcennější je středověká figurální malba sv. Václava. Vstupné zdarma.

Český Krumlov

Českokrumlovský zámek se připojí až 12. a 13. září. Otevřen a zdarma zpřístupněn bude letohrádek Bellarie v Horní zahradě. Zdarma bude také nová expozice Konírny, která se nachází na pátém zámeckém nádvoří. V 11 a 13:30 se zde budou také konat komentované prohlídky, které povede jedna z kurátorek expozice - Kateřina Cichrová. Zde neplatí reciproční vstupenka!

Dačice

I Dačice se připojí až 12. a 13. září. Turisté se mohou těšit na netradiční prohlídky, které povede Jan Mikeš. Časy - v 10:30 a 13:30.

Reciproční vstupenku můžete o nadcházejícím víkendu dále uplatnit na Červené Lhotě, Rožmberku, ve Vimperku či Zvíkově.

Napsal Václav Votruba | Foto Karel Jakubec/cs.wikipedia.org

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o