Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dny evropského dědictví budou v sobotu slavnostně zahájeny v Českém Krumlově

pátek, 4. září 2015, 16:25

Český Krumlov letos bude důležitým místem tradičních Dnů evropského dědictví. Právě zde tato událost odstartuje (z hlediska České republiky). Těšit se můžete na plno akcí, ale také vstupy do zajímavých objektů a památek.

Slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 5. září v klášterní zahradě, a to od 10 hodin. Chybět nebude řada hostů a vystoupí krumlovský dětský sbor Medvíďata. Pokud se na akci vydáte už dříve, tak od 9 hodin můžete vidět na Tramíně Dechový orchestr Základní umělecké školy v Českém Krumlově.

V 15, 16 a 17 hodin se uskuteční komentované prohlídky kláštera. Bohužel kapacita těchto prohlídek je již obsazena.

V 16 hodin se v areálu kláštera pobavíte u autorské komedie Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka, kterou předvede Divadelní klub Českokrumlovská scéna.

Večer pak klášterní zahradu ovládnou legendární Bratři Ebenové, kteří zde vystoupí od 20 hodin. Zde je však nutné počítat s placeným vstupem, který je 400 korun.

Co dál? Příjemný zážitek jistě přinese komentovaná prohlídka revitalizovaného území u Vltavy, která začne ve 14 hodin a skončí o dvě hodiny později. Postupně projdete městský park, Zahradní ateliér Egona Schieleho a skončíte v Synagoze Český Krumlov. I zde ovšem platí, že je kapacita prohlídek obsazena.

V sobotu a neděli si můžete užít i řemeslný trh, který nabídne originální výrobky, ale i různé dobroty. Trhovci vám budou k dispozici od 10 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin.

Pokud navštívíte pivovarské zahrady, jistě vás zaujme naučně-zábavný program pro všechny věkové kategorie s názvem Krumbenowe - kupecká osada. „V centru Krumlova opět vyroste víkendové tržiště a dílny, kde odborní lektoři z oboru experimentální archeologie v roli řemeslníků a kupců předvedou prastaré dovednosti našich předků od paleolitu po raný středověk. V sobotu od 10 do 18:30 hodin a v neděli od 10 do 14 hodin mohou návštěvníci pozorovat při práci kovolitce, ševce, tkadleny, kameníky, skláře, šperkaře, léčitele, síťaře, barvíře a další kumštýře z různých období nejstarší minulosti, naučit se zapomenutá řemesla, obchodovat a smlouvat či si prostě užívat ruch osady a její interaktivní program,“ uvádějí organizátoři z Regionálního muzea v Českém Krumlově.

A nyní možná to nejdůležitější... Které památky a objekty budou zpřístupněny a to zcela zdarma? Zde je výčet:

Regionální muzeum v Českém Krumlově (sobota, neděle, od 9:00 do 17:00)
Synagoga Český Krumlov (sobota, neděle, od 10:00 do 18:00)
Zámecká kovárna (sobota, neděle, od 10:00 do 18:00)
Zahrada centra Kouzelné bylinky (sobota od 14:00 do 17:00, neděle od 10:00 do 17:00)
Zahradní ateliér Egona Schieleho (sobota, neděle, od 10:00 do 17:00)
Kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže na Křížové hoře (sobota od 10:00 do 18:00, neděle od 10:00 do 16:00)

Napsal Václav Votruba | Foto zamek-ceskykrumlov.eu

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘sVěrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Dnes, 12:39Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek...

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o