Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dny evropského dědictví zasvětí Budějce věžím a věžičkám

pátek, 4. září 2015, 23:56

K tradičním Dnům evropského dědictví se 12. září připojí také město České Budějovice. Letos si Budějčáci připomínají 750 let od založení města a právě tato událost bude v programu několikrát připomenuta.

Zatímco loni jsme navštívili dvory a dvorečky, letos se podíváme na naše město z ptačí perspektivy. Zavedeme vás do věží a věžiček. Podíváme se i do míst, kam je běžně vstup zakázán. Kromě věží a vížek si prohlédneme i mistrně provedené krovy, nebo prastaré zvony, které svým zvukem provází obyvatele města již po staletí,“ uvedl produkční akce Miroslav Mareš.

Program bude mít celkově čtyři části, z nichž by si měl každý vybrat „to své“. Chybět nebudou komentované prohlídky, z nichž největší zájem bude pravděpodobně o návštěvu budějcké radnice s kostýmovaným průvodem, která bude spojena s výstupem na dvě věže. Podívat se ale může i do kostela Obětování Panny Marie, Dominikánského kláštera či vodárenské věže a přilehlého areálu.

Rodiny s dětmi si užijí hlavně druhou část programu, která bude nachystána v Polygonální baště na Piaristickém náměstí. Ateliér Tvor zde odpoledne otevře Tvořivé dílničky pro kluky a holčičky. Součástí bude i divadelní představení Studia Dellart. S dětmi ale můžete vyrazit i do vodárny, kde proběhnou různé hry a soutěže. S dětmi se také můžete vydat objevovat pamětihodnosti a historii Budějc, a to například s Danielem Kovářem či Milanem Šilhanem.

Další část programu se věnuje výstavám a přednáškám. Navštívit můžete například výstavu fotografa Milana Bindera na dvorku AJG ve Wortnerově domě, či další výstavy v prostorách AJG. Jiří Fošum zde také bude od 12.30 přednášet o zvonech a zvonicích královského města. Další výstava s názvem Českobudějovická katedrála, jak ji neznáte bude k vidění v radniční výstavní síni.

V poslední části můžete vystoupat do volně přístupných věží, jako je například Rabenštejnská věž. Zajímavá bude jistě i prohlídka půdní vestavby v Gymnáziu Česká.

Jelikož se dá předpokládat, že bude o akci velký zájem, je dobré si rezervovat na webu www.cbsystem.cz bezplatnou vstupenku. Organizátoři upozorňují, že vstupenky rychle mizí, proto není nač čekat.

Dny evropského dědictví

Dny evropského dědictví jsou významnou celoevropskou tradicí, díky které se otevírají nejrůznější památky či zajímavé objekty. Doprovodným programem bývají různé přednášky, koncerty, výstavy...

Jak jsme informovali, k akci se připojí i řada klíčových jihočeských památek, jako je například českokrumlovský zámek, hrad Rožmberk nebo zlatokorunský klášter. Na památkách, které spadají pod NPÚ, bude platit takzvaná reciproční vstupenka, kdy na jeden vstup můžete navštívit dva objekty.
Dny evropského dědictví byly letos v České republice zahájeny v Českém Krumlově, kde se také uskuteční velká řada akcí.

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o