Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Voda Moře Oceány po roce opět na jihu Čech

středa, 16. září 2015, 16:36

Do hlubin vod, moří a oceánů se můžeme ponořit díky stejnojmennému festivalu. Dvanáctý ročník Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány 2015 proběhne v Hluboké nad Vltavou ve dnech 17. až 20. září a ačkoliv je jeho letošním hlavním námětem freediving, nabídne i mnohé další zážitky z vodního světa.

Program festivalu představuje velmi široký koncept tématické nabídky, jejímž základem je, stejně jako v uplynulých ročnících, přehlídka soutěžních filmů. Námětem je, jak jinak, voda. Její tajemný, stále ještě plně nepoznaný svět, její obyvatelé i návštěvníci - potápěči a filmaři.

Filmy ze soutěžní přehlídky budou od čtvrtka 17. září promítány v Kulturním centru Panorama a v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Diváci se mohou těšit mimo jiné na výjimečné záběry z Atlantického oceánu, Bali, Galapág, na dokumenty z výzkumu mořských hlubin, unikátní filmy o vodní fauně a mnoho dalších.

Připraveny jsou také besedy s tvůrci filmů a také s protagonisty hlavního námětu festivalu, freedivery. Za všechny jmenujme besedu s freedivery Martinem Cheníčkem a Gabrielou Grézlovou, která je čerstvou mistryní světa a držitelkou světového rekordu ve statické apnoe (zadržení dechu pod vodou) časem 8 minut 33 sekund. Tato beseda se bude konat v pátek 18. září od 17:30 v KC Panorama.

Soutěžní přehlídka filmů bude gradovat v tradičním finále, tedy v Ceremoniačním večeru v sobotu 19. září v KC Panorama, kde budou slavnostně vyhlášeny vítězné filmové snímky v několika kategoriích.

Součástí festivalu je ovšem také bohatý doprovodný program - koncert budějcké reggae kapely HE band, který začne na hlubockém náměstí u kostela v pátek ve 20 hodin, promítání kolekce výběru ze soutěžních filmů, také na náměstí v Hluboké nad Vltavou nebo festivalovým golfovým turnajem, který se bude konat na golfovém hřišti v Hluboké nad Vltavou.

Krátce řečeno - v kontextu s námětem festivalu nás čeká přímo záplava zajímavých zážitků a vodního dobrodružství...

Program festivalu

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilíFischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Dnes, 07:42Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci...

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadlaV Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

pátek, 16. srpna 2019, 18:04Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu...

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

pátek, 16. srpna 2019, 15:33Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o