Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Před Schwarzenberskou hrobkou v Třeboni se uskuteční mše svatá za Jana Adolfa I.

pátek, 18. září 2015, 11:33

Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si letos připomínají na zámku v Třeboni. Tato historická osobnost, která se narodila před 400 lety, byla vůbec prvním majitelem Třeboně z tohoto významného šlechtického rodu. Vyvrcholení všech kulturních aktivit v rámci významného výročí se uskuteční v neděli 20. září, kdy se na prostranství před Schwarzenberskou hrobkou odehraje od 10:30 mše svatá.

Sloužit ji bude administrátor Římskokatolické farnosti Třeboň David Henzl. Chybět nebude ani hudební doprovod, který dostane na starosti Spolek pro vokální a komorní hudbu Denix.

Mše se zúčastní i několik vzácných hostů, ze kterých zmiňme například starostu italského města Bordighera, kde část života strávil Adolf Schwarzenberg. Pozvání přijal i Karel Schwarzenberg.

Pokud se v neděli do Schwarzenberské hrobky chystáte jako turisté, je třeba počítat, že kvůli výše zmíněnému bude veřejnosti otevřena až od 13 hodin.

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o