Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zhruba tři tisíce lidí si v Horní Plané pochutnávaly na pivech méně známých značek

sobota, 19. září 2015, 09:38

Pivaři, ale i fanoušci živých koncertů, si uplynulý víkend užili na maximum. Na parkovišti u pláže v Horní Plané se 11. a 12. září uskutečnil druhý ročník Septembeerfestu, který se podle slov organizátorů vydařil ve všech směrech. Dorazily zhruba tři tisíce lidí, kteří mohli porovnat piva ze sedmi pivovarů.

„Letošní ročník zaznamenal velký nárůst návštěvnosti - vloni na akci dorazilo zhruba tisíc lidí. Snažili jsme se sestavit kvalitní doprovodný program, který by ocenily všechny věkové kategorie, což se podařilo. Ostatně nezapomněli jsme ani na děti, pro které jsme nachystali dětský koutek,“ zmínil Jiří Hůlka, starosta Horní Plané. „Co se týká živé muziky, tak si posluchači dechovky užili Babouky, rockeři našlapaný AC/DC revival, o dobrou náladu se postaral také Heband a zmínit musím i legendární Oceán, který u nás měl premiéru v nové sestavě. Myslím ale, že všechny pozvané kapely zahrály skvěle.“

Hornoplánský Septembeerfest je zaměřen na minipivovary. Letos měl největší odezvu pivovar Sitter, který s velkým náskokem vytočil nejvíce piv. Na druhém místě se umístil Kněžínek a na třetím Glokner.

Na akci byla také zvolena královna Septembeerfestu. Stala se jí Karolína Dragounová, kterou nominoval pivovar Kněžínek. „Lidé o královně rozhodovali svým potleskem. Starosta Horní Plané poté královně předal šerpu, pohár a věcné ceny,“ uvedli organizátoři.

Součástí programu byly i různé soutěže, do kterých se návštěvníci pouštěli s velkou vervou. Zhruba deset chlapů si například trouflo na zvedání plného sudu piva nad hlavu. Úkol však zvládli jen dva. „Absolutní vítěz byl neuvěřitelný silák. Sud nad hlavou držel 70 sekund!“ dodali organizátoři.

Septembeerfest pořádá město Horní Planá za pomoci místních podnikatelů. Jelikož se akce ve všech směrech podařila, bude město v započaté tradici pokračovat i příští rok.

O čem píše Drbna.cz

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenciHavlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Dnes, 13:39Pražský vrchní soud dnes přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného od...

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna BabišovaDva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dnes, 10:47Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o