Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Vidov se na začátku týdne ponoří do zvuků navažské flétny, didgeridoo a obřích gongů

neděle, 20. září 2015, 12:57

Dvě zajímavé akce se v pondělí a úterý uskuteční ve Vidově. V pondělí 21. 9. na hřiště do Vidova dorazí již čtvrté turné mezinárodního projektu Výprava 2015. O den později se ve městě uskuteční workshop výroby a hry na navažskou flétnu.

Všechno bude pod taktovkou Andrewa Begaye. Jde o severoamerického indiána a flétnistu, který byl vychován původním domorodým způsobem a je držitelem tradic svého kmene - arizonských Navahů.

V pondělí od 20:30 se na hřišti zaposloucháte do zvuků jeho navažské flétny, rovněž ale do australské didgeridoo Ondřeje Smeykala. Melodii doplní obří gongy Beara Lova z Velké Británie, které mají přes dva metry!

Výpravu lze těžko popsat slovem koncert. Zve nás do elementárního zvukového proudu. Dřevo, kov či přírodniny v podobě nejstarších nástrojů světa nám zvukem nabízí znovuoživení našich dávných zkušeností. Dvouhodinová performance je událostí nejen pro uši. Frekvence nástrojů rezonují, spojují tak hráče s posluchačem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty. V předprodeji stojí vstupenka 200 korun, na místě 250 korun. Více informací na romi.sediva@seznam.cz.

S Andrew Begayem bude program pokračovat druhý den od 14 hodin. Kromě hudby a vyprávění o jeho culture budete mít možnost vyrobit si navažskou flétnu ze vzácného dřeva a seznámit se se základy hry. Náročnost prací je přibližně od dvanácti let, workshop bude trvat šest hodin. Cena workshopu s hrou a výrobou vlastní flétny je tři tisíce korun. Kontakt a rezervace na hornova.e@gmail.com nebo romi.sediva@seznam.cz.

Ani Bear Love však po pondělním vystoupení neodjede. I on bude mít v úterý od 14 hodin svůj workshop. Bude se věnovat zvukovým meditacím a léčbě prostřednictvím gongů a dalších hudebních nástrojů. Vlastní hudební nástroj je zde vítán. Pětihodinový workshop vyjde na 1200 korun. Kontakt a rezervace na hornova.e@gmail.com.

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o