Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Ohlédnutí za studentským muzikálem Úděl osudu - autoři připravili jeho koncertní verzi

úterý, 22. září 2015, 07:55

Studentský muzikál Úděl osudu vloni zaznamenal úspěch. Není divu, že se mladý budějcký skladatel Vojtěch Adamčík pustil do dalšího díla, které dostane název Cyrano. Než ale nastane jeho čas, můžete se ještě vrátit ke zmíněnému Údělu osudu. Ve středu si ho autoři a fanoušci připomenou alespoň formou koncertního provedení, a to v Domu U Beránka.

Úděl osudu napsal Vojtěch Adamčík společně s Janem Batystou. V rámci koncertu vystoupí i ocenění sólisté David Zenkl a Lucie-Anna Zatloukalová. Akce, která začne v 18 hodin, se měla původně uskutečnit již v červnu, ale nakonec byla přesunuta na září.

Na muzikálu Cyrano se stále pečlivě pracuje. Autory jsou Vojtěch Adamčík a Filip Šinknera. Slavnostní premiéra je stanovena na 25. března 2016 a v plánu je deset repríz.

„Protentokrát jsme se drželi klasického literárního díla, konkrétně slavné divadelní hry Cyrano z Bergeracu od Edmonda Rostanda. Muzikál tuto předlohu zpracovává věrně a připraví divákovi nejen momenty, které nešetří vtipem a zábavou, ale i chvíle, jež ho chytí za srdce. Je to příběh velké lásky, naděje a odhodlání,“ uvádí Vojtěch Adamčík.

Napsal Václav Votruba | Foto vojtechadamcik.blogspot.com

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o