Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Záchranu šumavských lesů podporují i čeští hudebníci

neděle, 27. září 2015, 08:39

Budějcká Drbna v sobotu 19. září nasadila toulavý boty, které ji zanesly až na Šumavu, přímo do Horní Vltavice, kde se odehrával čtvrtý Koncert pro šumavskou divočinu. Název ji zaujal natolik, že se rozhodla zjistit bližší informace o celém projektu.

„S myšlenkou uspořádat akci, která podporuje divočinu na Šumavě, přišla asi před čtyřmi lety skupina Pleas The Treas. Oslovili nás, Hnutí duha, protože věděli, že se v tomto odvětví také iniciujeme,“ vysvětlila Drbně na uvítanou Jana Hrdličková z Hnutí DUHA.

Čtvrtým do počtu se tak stal dvoudenní festiválek v krásné šumavské přírodě, na kterém bez nároku na honorář vystoupily zvučné české kapely.

„Kapela Pleas The Treas má v režii koncerty a Hnutí Duha se postarala o odbornou část celé akce. Zajistila odborníky do diskuze, jak vědce, tak i zaměstnance Správy Národního parku Šumava. Jde nám hlavně o navázání komunikace s místními lidmi. Chceme zachovat šetrné hospodářství a mnoho dalších věcí v souznění s tamní přírodou. Proto se koncerty neodehrávají pouze v Praze, ale i přímo na Šumavě.“ řekla Jana Hrdličková.

Fakt, že se akce konala v místě „na konci světa“, nepřekvapil Drbnu natolik, jako její celková úroveň. Vstupenka na jeden den vyšla na dvě stě korun, kterými každý návštěvník přispěl, ne na honorář samotným kapelám, ale na podporu krásy našich lesů. „Jsem z celé akce nadšená. Letos jsem navštívila komerční festival v Táboře a po zaplacení osmi set korun za nic neříkající koncerty, jsem se utvrdila v tom, že podobných akcí už se víc účastnit nebudu. Tohle je oproti tomu ráj. Lidí, tak akorát, vstupné za hubičku, kapely vynikající a ještě k tomu jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací,“ rozplývala se studentka Milena Maláková.

Budějcká Drbna nemůže než nesouhlasit. Organizační stránce se nedá absolutně nic vytknout. V daný čas nastoupila první kapela s názvem Dalekko. Mezitím, co si návštěvníci užívali koncert, se již v druhém šapito připravovala skupina  Tvrdý/Havelka BAND. Krátké pauzy mezi koncerty každý rád využil k občerstvení. Vhod přišel v pozdějších hodinách hlavně boršč, který připravily Kuchařky bez domova.

Vrcholem sobotního večera byla bezesporu kapela Zrní. Pětice mladých umělců vytvořila hudební balzám, který byl ještě zesílen o dvě další kouzelné ingredience. Úchvatnou projekci, která vznikala přímo před našima očima, a vůni, která se nesla stanem. Většina lidí se během koncertu houpala do rytmu hudby, oči zavřené. Po každé písni přišel veliký aplaus a upřímné poděkování od zpěváka Honzy Ungera. Hudební vystoupení pokračovala až do pozdních nočních hodin v podobném duchu.

Tvrdý-Havelka BAND

Koncert pro šumavskou divočinu

neděle, 27. září 2015, 08:48

O čem píše Drbna.cz

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipkuPřed deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Před deseti lety v ČR zemřela první oběť na prasečí chřipku

Dnes, 10:11První případ úmrtí na chřipku A(H1N1), takzvanou novou nebo prasečí, byl v Česku zaznamenán před...

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o