Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Dýňobraní navštívilo přes sedm set lidí. Pásky u vstupu došly a dávala se razítka

úterý, 29. září 2015, 17:58

Akce v lidovějším stylu se v sobotu konala i v Šalmanovicích. Druhý ročník Dýňobraní pořádalo tamní Sdružení dobrovolných hasičů a pracovala na něm opět celá vesnice spolu s Nepomukem a dalšími dobrovolníky.

Oranžová barva vévodila v sobotu v malé vsi na Českobudějovicku. Krásné dekorace nejen z dýní hned při příchodu prozrazovaly, že je celá akce připravována s velkou pečlivostí a radostí.

Jako již minulý rok, napekli a navařili místní obyvatelé dobroty z oranžových, žlutých i zelených tykví. Budějckou Drbnu hlavně příjemně potěšily velmi lidové ceny pochutin. Druhou stránkou věci byl ovšem fakt, že se ze všech stran ozývalo, jak jsou všichni přejedení. „Letos jsme napekli a připravili dvakrát takové množství dýňových specialit než loni, a přesto jsme byli brzy vyprodáni. Příští rok budeme muset péct ještě víc. Počítali jsme s vyšší návštěvností, ale s takovou zase ne,“ usmívala se spokojeně Pavlína Bedriová u prázdného stánku, kde si ještě před chvílí Drbna pochutnávala na dýňovém perníku a bábovce.

Rodiny s dětmi se na nějaký čas zabavily výrobou dýňových strašidel. Po zakoupení tykve jim byly k dispozici rukavice, nožíky, tavné pistole a neskutečné množství všech možných přírodních aranžérských doplňků. Opět se také soutěžilo. První místo o nejhezčí vydlabanou a nazdobenou dýni vyhrála Josefa Kameníková, nejhezčí vyrobené dýňové strašidýlko udělala Tereza Mejdrechová a největší dýni vypěstoval Jiří Anderle z Klenčí pod Čerchovem.

Letošní ročník byl obohacen o výstavu fotografií Evy Němcové a Marie Králové a představily se i místní spolky včelařství a mysliveckého sdružení, díky kterému si příchozí mohli pohladit živou vydru.  Nechyběla výstava starožitného dřevoobráběcího nářadí.

O hudební zpestření se postarala skupina Vehicle Club Band a ve večerních hodinách potom regionální kapela.

Dýňobraní 2015

Dýňobraní 2015

úterý, 29. září 2015, 18:12

DýňobraníDýňobraníDýňobraníDýňobraní

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o