Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Trocnovské slavnosti nabídly divadlo, ale i ukázku práce policie a hasičů

středa, 30. září 2015, 08:16

Prodloužený víkend mnozí z nás využili k výletům. Kdo se v sobotu vydal k památníku Jana Žižky v Trocnově, určitě nelitoval. Od jedné hodiny odpoledne se zde totiž konaly již druhé Trocnovské slavnosti. A stejně jako ty loňské nabídly skutečně pestrý program.

Největší překvapení čekalo hned po ukončení úvodní bohoslužby. Na louku se přiřítila policejní zásahová jednotka, která zpacifikovala posádku sledovaného vozidla. Záhy přijeli hasiči, kteří přihlížejícímu davu představili postup při vyprošťování osob z havarovaného vozu. Není třeba dodávat, že největší zážitek si odnesly hlavně děti - některé z nich neodolaly a fotily se v torzu vozidla, které po hasičském zásahu zbylo.

Kromě hlavního programu, který mimo jiné nabídl i divadelní představení, si příchozí mohli prohlédnout i práci kováře, nebo jen prostě relaxovat u piva či něčeho dobrého. Mnozí si nenechali ujít ani prohlídku muzea a také procházku po nové naučné stezce v přírodním areálu.

Letošní Trocnovské slavnosti byly zaměřeny na Jana Husa, od jehož upálení letos uteklo 600 let. Trocnov se tak zařadil k mnoha místům republiky, které si toto významné výročí připomínají.

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o