Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

I přes špatné počasí vydrží na náměstí Podzimní švestkové trhy až do soboty

pátek, 16. října 2015, 06:45

Počasí sice zatím moc nepřeje, na náměstí jsou ale ještě do zítra Podzimní švestkové trhy. K vidění je více než 120 stánků s prodejci tradičních českých výrobků a nechybí rovněž ani řemeslníci s originálním zbožím například ze sklářské dílny nebo od řezbářů či košíkářů.

Když jde navíc o švestkové trhy, nemohou chybět ani švestkové knedlíky a švestkové koláče, které mohou návštěvníci ochutnat. V chladném počasí jde zahřát medovinou, ve stáncích však také najdete víno nebo burčák. Zajímavostí je orientální šestimetrová čajovna a hned několik pražíren kávy. Milovníci jídla zase přivítají zabijačkové speciality a staročeská jídla.

Na své si přijdou i děti. Dobovou střelnici a další atrakce doplní dnes velká nafukovací dráha se šlapacími auty, kde se mohou svézt i rodiče. Podzimní švestkové trhy doprovází i kulturní vystoupení, dnes zahraje od 15 do 17 hodin skupina Dudlajda, zítra od 10 do 12 hodin Country Rebels C.B. a od 14 hodin skupina Gama CB.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o