Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

První vrchol jazzové sezony v Budějcích přijde už dnes

čtvrtek, 22. října 2015, 10:53

Říjen je tradičním měsícem, kdy klubové scény zažívají muzikantské hody. I nebývale bohatá jazzová sezona Budějc je v plném proudu a právě dnes přijde jeden ze dvou hudebních vrcholů celého podzimu - Mina Agossi Quartet z Francie. Zpěvačka, původem z afrického Beninu, kterou lze s trochou nadsázky nazvat Björk jazzové hudby, má za sebou 6 alb a jednu vlastní operu pro Lyon Opera.

Jazz pro Minu Agossi znamená svobodu, a tak se brání řadit se k jednomu stylu. Nechce svou hudbu ničím limitovat, odmítá konvence a jejím jazzem se prolíná Afrika, rock, soul i blues. V malém nástrojovém obsazení využívá svého hlasu též jako dalšího nástroje, imitace freejazzových saxofonových sól, scratching, sóla elektrických kytar. Hlásí se k odkazu Billie Holiday, ale jedním dechem dodává, jak hodně ji ovlivnil Jimi Hendrix. Na jejích albech i živých koncertech najdete autorské skladby, ale i úpravy slavných skladeb, např. 1983 (A Merman I Should Turn to Be) od Jimiho Hendrixe a Money od Pink Floyd.

Mina Agossi již byla hostem letního festivalu na náměstí Přemysla Otakara II. v roce 2011 jako headliner tohoto ročníku spolu s Erikem Truffazem, ale vůbec její první koncert v Čechách se uskutečnil v roce 2009 na Jazzových dnech v bývalé budějcké Bazilice, kde celý festival zakončovala. Všechny její koncerty měly fantastický úspěch.

Letošní jazzový podzim v budějckém klubu Higway 61 je opravdu nebývale „našlapaný“. Sezonu odstartoval sólovým koncertem Marián Varga, tradiční jazzovou party rozehráli v říjnu Laco Deczi i brazilský kytarista Adriano Trindade. Z podzimního programu pro vás máme další tipy: 28. října - Shauli Einav (izraelský saxofonista hrající i s Avishai Cohenem), 4. listopadu - Special Providence (to nej z maďarského fusion a jazzrocku, a to bez přehánění) a 24. listopadu další megakoncert - Bill Evans / M. Patches Stewart / AMC Trio - držitel Grammy a pravá ruka Milese Davise na klubovém podiu.

Koncert Mina Agossi Quartet začíná dnes v klubu Highway 61 od 20 hodin (nekuřácký večer)! Vstupenky v ceně 200 korun jsou v prodeji v klubu Highway 61 a v síti www.cbsystem.cz.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o