Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hluboká zve o státním svátku na Zámecké nostalgie. Prohlídky budou zdarma

středa, 28. října 2015, 09:24

Turistická sezóna je takřka u konce, což ale neznamená, že máte zůstat doma a čekat na jaro. Na státní svátek 28. října můžete vyrazit třeba na zámek Hluboká. Od 10 do 16 hodin se zde uskuteční mimořádné komentované prohlídky 2. patra nazvané Zámecká nostalgie.

Zpřístupněny budou prostory druhého patra, kde se připravuje nová prohlídková trasa, která se bude zabývat hostinskými pokoji. „Návštěvníci si tak budou moci poprvé prohlédnout například Apartmá Černínů. V něm uvidí salon princezny Josefíny Černínové, rozené Schwarzenbergové, pokojík pro černínskou komornou a obdivovat budou moci kachlová kamna z delfské fajánse,“ uvedl kastelán zámku Miroslav Pavlíček.

Turisté si projdou místnosti, ve kterých byli ubytováni například Klement Gottwald či Leonid Iljič Brežněv. Ujít by si návštěvníci neměli nechat ani promítání rodinných snímků ze života rodiny Schwarzenbergů - záběry jsou z Hluboké či Červeného Dvora.
Každá prohlídka bude mít kapacitu 25 osob ve skupině. Vstupné je zdarma a rezervace není možná.

Prohlídky se budou konat od 10 do 16 hodin. Kapacita prohlídky je omezená na 25 osob ve skupině. Vstupné je zdarma, rezervace není možná.

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o